ROK SZKOLNY 2022/2023

NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BETLEJEMSKA

Dnia 18.01.2023 r. o godz. 13.00 w Muzeum w Grudziądzu odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Betlejemską oraz plakat "Wędrując za gwiazdą"

W uroczystości uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. E.Renkel oraz przedstawiciele innych placówek.

Zanim ogłoszono wyniki wystąpił zespół muzyczny pod kierunkiem p. P.Jezierskiego, który wykonał piękne kolędy i pastorałki.

Głównymi laureatami konkursu ze Szkoły Podstawowej nr 18 zostali:

Henzel Michal kl.2c, Szudra Dominik kl.5a, Ziółkowska Barbara kl 5b, Kaniecka Aleksandra kl.5a, Roszak Agnieszka kl.2a, Stefaniak Filip kl.5c.

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia: Frela Nikodem kl.5a, Gedziarski Szymon kl.6b, Gedziarski Miłosz kl.1b, Regent Nataniel kl.1c, Mazurowska Róża kl. 4b, Wierzbowska Klaudia 4b, Lindremann Laura kl.2a, Kotowicz Konrad kl.4c, Kohls Adrian kl.4c, Branicka Weronika kl.8b, Kraskowska Wiktoria kl.5b, Kolonowicz Zuzanna kl.5b, Kowalska Maja kl.2c

Po rozdaniu nagród wszyscy udali sie do sali wystawowej, gdzie można było podziwiać szopki wykonane z różnych materiałów oraz plakaty.

Dziękujemy za udział w konkursie.

GALERIA: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11

Gratulacje dla zwycięzców

Orszak Trzech Króli

Dnia 6.01.2023 r. wolontariusze PCK i Caritas pracowali na rzecz Orszaku Trzech Króli. Wyposażeni w okolicznościowe stroje, rozdawali mieszkańcom miasta korony, śpiewniki oraz chorągiewki.

Dziękujemy za zaangażowanie.

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Dnia 10. 01.2023 r. w świetlicy szkolnej odbył się kolejny Konkurs Kolęd i Pastorałek, który rozegrano w dwóch kategoriach klas 1-4 oraz 5-8. Każda klasa miała swoich reprezentantów. Wszyscy uczniowie wykazali się dobrą znajomością utworów, a niektórzy z nich pokazali również umiejętności gry na instrumentach takich jak: akordeon, skrzypce oraz dzwonki. Jury pod przewodnictwem pani Sylwii Szczypior wyłoniło głównych zwycięzców w kategorii 1-4:

I miejsce- Laura Lindermann kl.2a

II miejsce- Marta Drozdowska kl.4b

III miejsce- Maja Rusinek kl.1a

ex duet - Kinga Dabkowska kl.1b i Agata Damazyn kl.1b

ex Zuzanna Lewandowska kl.1c.

W kategorii klas 5-8:

I miejsce - duet Magdalena Janicka kl.5c oraz Matylda Nowakowska kl.5c

II miejsce- trio Maja Ladzik kl.6c, Natalia Sliwinska kl.6c i Kornelia Pokora kl.6c

III miejsce - Krystian Golawski kl.7a.

Wyróżnienie- duet: Środek Nadia kl.6c i Środek Bartosz kl.3b

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Zwyciezcom składamy

gratulacje

GALERIA: 1  2  3  4  5  6  7

KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA SENIORA

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, którzy włączyli się do akcji społecznej "Kartka świąteczna dla seniora". Napłynęło blisko 200 przepięknych prac, które trafiły do seniorów Domu Dziennego Pobytu, podopiecznych PCK oraz chorych z Parafii NSPJ i św. Ojca Pio w Grudziądzu.

KWESTA ŚWIĄTECZNA

Dnia 25.11.2022 r. wolontariusze PCK i Caritas w porozumieniu z Bankiem Żywności zbierali produkty spożywcze dla ubogich na paczki świąteczne. Zbiórka odbyła się przed marketem Netto przy ulicy Poniatowskiego. Udało się zebrać pełen kosz darów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Galeria: 123

KWESTA

Kwestowaliśmy na cmentarzu parafii św. Mikołaja na renowację zabytkowych nagrobków: chłopca Stefana Lipińskiego, Włodzimierza Bobrowskiego - przedwojennego bankiera, Romana Krobskiego, wiceprezydenta Grudziądza w międzywojniu.

GALERIA FOTEK 1  2  3  4

100 lecie

W październiku 2022 r. minęła 100 rocznica powstania Parafii NSPJ i św. Ojca Pio w Grudziądzu. Z tej okazji 9 października 2022 r. miała miejsce Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Wiesława Śmigla z udziałem delegacji szkół położonych w granicach parafii. Naszą szkołę reprezentowała p. Dyrektor Monika Mejer, Poczet Sztandarowy pod opieką katechetów: p. E. Renkel oraz p. D. Sulerzyckiej. Uroczystość miała podniosły charakter. Uczestniczyło w niej wielu zaproszonych gości oraz wiernych. Podczas tego wydarzenia przytoczono między innymi bogatą historię Kościoła w Tarpnie.

religia 2022

Konkurs plastyczny

30 września 2022 r. rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ 100-lecie Parafii NSPJ i św. Ojca Pio w oczach dziecka” rozpisany dla uczczenia setnej rocznicy powstania Kościoła w Tarpnie. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Grudziądza, Szkoły Podstawowej nr 18 z Grudziądza oraz Szkoły Podstawowej z Nowej Wsi. Napłynęło blisko sto przepięknych prac wykonanych różnorodną techniką. Z każdej placówki wyłoniono dwóch zwycięzców. Z naszej szkoły wyróżnienie zdobyli: uczeń klasy 1c Nataniel Regent oraz uczeń klasy 2c Szymon Henzel. Wszystkie prace trafiły na wystawę w Domu Parafialnym. Gratulacje 😊

RELIGIA2022