Przedstawienie wielkanocne

Dnia 13.04.2022 r. po dwuletniej przerwie  w naszej szkole odbyło się przedstawienie wielkanocne pt. "Historia o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim". W główne role wcielili się uczniowie z klasy 7a i 5b, którzy spisali się na medal :)

Całości towarzyszył chór pod przewodnictwem p. Sylwii Szczypior. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wydarzenia. Życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych i zapraszamy do oglądania fotek na stronie szkoły a także na Facebooku.

>obejrzyj fragmenty<

1 2 3

*************************************************************************************

Konkurs kolęd i pastorałek

W okresie poświątecznym w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Chętni uczniowie nadsyłali filmiki z nagraniem wybranego przez siebie utworu. Wszyscy uczniowie zadbali o piękne nagranie, akompaniament i świąteczne tło. Wybór zwycięzców był bardzo trudny. Jury w składzie: przewodnicząca- p. Sylwia Szczypior, członkowie. Elżbieta Renkel oraz p. Dorota Sulerzycka wyłonili laureatów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Wyniki :

Kl. I-III

I miejsce – Bartosz Środek kl.2b

II miejsce – Nikola Tarnecka kl. 1c

III miejsce- Agnieszka Roszak kl.1a

Wyróżnienie: Zofia Murawska kl.2b

Alan Przeracki kl.1b

Maja Witkowska kl.1a

Kl. IV-VIII

I miejsce- Wiktoria Cichocka kl.7b ex aequo Maja Kaniecka kl.7a

II miejsce- Vivienne Sobocińska kl.4a

III miejsce- Wieczorek Julia kl.7a

Wyróżnienie:

Aleksandra Kaniecka kl.4a

Gratulacje😊

Kartka świąteczna dla seniora

Wolontariusze Szkolnego Koła PCK oraz Caritas, przy współpracy z      p .Joanną Rutkowską i p. Aleksandrą Mikulską zorganizowali na terenie szkoły akcję: „Kartka świąteczna dla seniora”. Do przedsięwzięcia włączyła się cała społeczność uczniowska. Powstały piękne, własnoręcznie wykonane kartki na Boże Narodzenie z najlepszymi życzeniami od dzieci dla podopiecznych Domu Dziennego Pobytu oraz PCK . Seniorzy przekazują wszystkim serdeczne podziękowania.

oprac. E. Renkel

Kartawiteczna1

Kartawiteczna2jpg

Kartawiteczna3

****************************************************

Szopka Betlejemska - konkurs

W naszej szkole odbył się pierwszy etap Międzyszkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Betlejemską. Napłynęło bardzo dużo pięknych prac, z różnych materiałów, wykonanych rozmaitymi technikami. Wymagały one dużego wkładu pracy, za co bardzo wszystkim dziękujemy. Szopki można było podziwiać w holu szkoły. Wybór sześciu przeznaczonych do etapu międzyszkolnego był bardzo trudny, ale po burzliwych dyskusjach komisji ustalono :

I miejsce Tymon Marks kl.1c

II miejsce Barbara Ziółkowska kl.4b

III miejsce Paweł Szutkowski kl.5b

Wyróżnienie: Szymon Henzel kl.1c

Wyróżnienie: Inga Kochalska kl.2c

Wyróżnienie: Kinga Stępień kl.3b

Gratulacje😊

20211215 152251

20211215 152349 2

20211215 152411

20211215 152428

Program Edukacyjny PCK „Dziel się uśmiechem”

W miesiącu grudniu uczniowie klas drugich wzięli udział w programie profilaktyczno-edukacyjnym PCK „Dziel się uśmiechem”. Uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez koordynatora tej organizacji na terenie szkoły p. Elżbietę Renkel. Celem spotkań było wykształcenie u dzieci nawyków systematycznej pielęgnacji jamy ustnej, aby w ten sposób walczyć z próchnicą. Każdy uczestnik otrzymał specjalny kolorowy pakiet materiałów dostosowanych do możliwości poznawczych dzieci. Klasy z zaangażowaniem i zainteresowaniem zapoznały się z treścią książeczek, ponadto wykonywały szereg ćwiczeń, zgadywanek, kolorowanek itp. Zestaw zawierał również małą niespodziankę.:)

Program Dziel si umiechem12959

Program Dziel si umiechem 112960

SZKOLNY PATROL SANITARNY

W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednich latach, po skompletowaniu składu wolontariuszy PCK, na terenie naszej szkoły od końca września działa Szkolny Patrol Sanitarny PCK, którego zadaniem jest pomoc w utrzymaniu porządku na przerwach na wybranych odcinkach oraz dbanie o bezpieczeństwo młodszych dzieci. Wolontariusze wykonują różne zadania pomocowe na zlecenie nauczycieli. Serdeczne podziękowania.

Opiekun SK PCK : Elżbieta Renkel

********************

KAMPANIA WALKI Z GŁODEM

W dniach 22-23. 10.2021 r. w ramach ogólnopolskiej „Kampanii walki z głodem” wolontariusze Szkolnego Koła PCK uczestniczyli w zbiórce pieniężnej oraz żywności przy markecie Netto w Grudziądzu. Wykazali się wielkim zaangażowaniem i wysoką kulturą osobistą. Każdego dnia udało się uzbierać pełne kosze produktów spożywczych.

W dniach 25.10-29.10.2021 r. kontynuowano akcję na terenie szkoły z pomyślnym efektem. Na wyróżnienie zasługują wolontariusze z klasy 8a, 8b, 8c, 8d oraz 4a. Dziękuję za pomoc społeczności uczniowskiej oraz nauczycielom, którzy włączyli do akcji na rzecz walki z głodem.

Opiekun SK PCK : Elżbieta Renkel