inne

PROGRAMY REALIZOWANE W NASZEJ SZKOLE

„Akademia Bezpieczeństwa”

Nasza szkoła przystąpiła do programu organizowanego w kinie Helios, rekomendowanego przez Wydział Edukacji w Grudziądzu, a mającego wspomóc szkoły w realizacji programu profilaktycznego. Uczniowie uczestniczą w seansach filmowych, z których każdy poprzedzony jest krótkimi zajęciami profilaktycznymi prowadzonymi przez przedstawicieli takich instytucji jak Policja, Straż miejska czy Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Grudziądzu. W ten spsób łączą przyjemne z pożytecznym. 28 września 2016r. dzieci wybrały się na pierwsze spotkanie z tego cyklu, które dotyczyło bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Było nie tylko wesoło, ale i pouczająco.

kino2016

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” skupiającego się na tematyce bezpieczeństwa w trzech obszarach aktywności dziecka: w domu, w szkole i w drodze do szkoły. w ramach zajęć omówione zostają zasady bezpiecznej zabawy dzieci w domu i w szkole wraz z przykładami zabaw, które mogą być dla dzieci niebezpieczne. Poruszona zostanie tematyka bezpieczeństwa w Internecie, niebezpiecznych przedmiotów, kontaktów z nieznajomymi osobami.
    W czasie programu dzieci uczą się podstawowych zasad ruchu drogowego oraz reagowania w przypadku zagrożeń. Dodatkowo „Akademii Bezpiecznego Puchatka” została rozbudowana o materiały związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Klasy realizują też inne przyjete zadania związane tematycznie z bezpieczenstwem dziec
i.

bezp puch-1620161107

Program „Żyj zdrowo i kolorowo”

Uczniowie klas I - III uczestniczą w programie "Owoce i warzywa w szkole". Zgodnie z z jego regulaminem realizują inicjatywy związane ze zdrowym odżywianiem.

Klasy V-VI - program "Trzymaj formę"

Klasy II etapu edukacyjnego realizują zadania programu „Trzymaj Formę!” - inicjatywy propagującej zdrowy styl życia o dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.
Działania programowe kierowane są również do rodziców, ponieważ rodzice wywierają decydujący wpływ na wzorce zachowań swoich dzieci. Najlepszym sposobem kształtowania postaw prozdrowotnych, w tym prawidłowych nawyków młodzieży w zakresie żywienia i aktywności fizycznej, jest przykład samych rodziców.

Rodzice!
Włączajcie się w Programy "Żyj zdrowo i kolorowo" oraz  "Trzymaj Formę!" i wspólnie z dziećmi aktywnie uczestniczcie w ich realizacji.  Uczcie swoje dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie. Wspólnie rozwijajcie zdrowe nawyki żywieniowe, zachęcajcie domowników do wspólnych zakupów razem decydując o sposobie żywienia. Razem podejmujcie aktywność fizyczną w czasie wolnym. Poszukujcie nowych form zajęć ruchowych. Dbajcie o zdrowy styl życia i sprawcie, aby wspólnie spędzony czas był dla wszystkich dobrą zabawą!

"Nie pal przy mnie, proszę"

W ramach szkolnego progamu profilaktyki realizowana jest w szkole tematyka dotycząca zapobiegania stosowaniu środków psychoaktywnych. W klasach I - III wdrażany jest program "Nie pal przy mnie, proszę", W ramach tej inicjatywy uczniowie omawiają tematykę na zajęciach edukacyjnych.

Program "ZDROWE ŻYWIENIE I RUCH PODSTAWĄ PIRAMIDY EDUKACJI”

Sprawozdanie z działań prozdrowotnych - kliknij

progr bezpiecz

progr elektromieci