PROGRAMY REALIZOWANE W NASZEJ SZKOLE

RKO SZKOLNY 2018/2019
 
„Akademia Bezpieczeństwa”

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu organizowanego w kinie Helios, rekomendowanego przez Wydział Edukacji w Grudziądzu, a mającego wspomóc szkoły w realizacji programu profilaktycznego. Uczniowie uczestniczą w seansach filmowych, z których każdy poprzedzony jest krótkimi zajęciami profilaktycznymi prowadzonymi przez przedstawicieli takich instytucji jak Policja, Straż miejska czy Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Grudziądzu. W ten spsób łączą przyjemne z pożytecznym.
 
Pierwsze wrześniowe spotkanie nt. "Jestem uczestnikiem rucho drogowego" odbyło się z przedstawicielami Straży Miejskiej i Policji. Najważniejsze zasady ruchu drogowego  utrwalaliśmy sobie przez zabawę, po której oglądaliśmy film pt. "Księżniczka i smok”. Jak było? - zobaczcie sami. Zapraszamy do Galerii.
 
7 listopada uczniowie klas 1-3 ponownie wzięli udział w „Akademii Bezpieczeństwa” organizowanej przez kino Helios. Tematyka spotkania dotyczyła  czadu i ognia – opowiadał o tym strażak z Państwowej Straży Pożarnej .  Celem spotkania jest promowanie czujności uczniów w kontakcie z czadem i ogniem. Wyjaśnienie uczniom, czym jest czad, jak powstaje i w których miejscach może wystąpić w domu. Omówienie, jak czujniki tlenku węgla i dymu pomagają uchronić ludzi przed śmiertelnym niebezpieczeństwem, gdzie najlepiej je montować. Porozmawiamy również o bezpieczeństwie przeciwpożarowym. Po spotkaniu z strażakiem uczniowie oglądali film „ Mała czarownica”.  Fotografie w naszej Galerii.
 
ROK SZKOLNY 2017/2018
 
"Akademii bezpieczeństwa ciąg dalszy..."
 
17 maja 2018 r. uczniowie klas 1-3 po raz kolejny wzięli udział w realizacji programu "Akademia bezpieczeństwa". Spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej nt. "Zgubiłem się pomóż mi, kontakt z obcym " oraz udział w seansie kinowym pt. "Kaczki z gęsiej paczki" to elementy tej inicjatywy.
 kino17.05.18
-*-
 
W dniu 6 listopada 2017r. zajęcia edukacyjne w akademii dotyczyły tematu "Jestem czujny - czad i ogień". Tym razem Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze Straży Pożarnej. Fotografie zamieściliśmy w naszej Galerii.
 
-*-
W dniu 29 września 2017r. uczniowie klas I - III po raz kolejny wzięli udział w projekcie "Akademia Bezpieczeństwa" realizowanym w kinie HELIOS jako efekt współpracy Urzędu Miasta, Policji, Straży Miejskiej i MEDSAR-u w Grudziądzu. Projekt ma na celu realizację tematyki skorelowanej z wewnątrzszkolnymi programami wychowawczo - profilaktycznymi. W kinie dzieci przed seansem filmowym uczestniczyli w zajęciach profilaktyczno - wychowawczych prowadzonych funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Grudziądzu. Tym razem temat brzmiał "Jestem uczestnikiem ruchu drogowego" i były to zajęcia z Autochodzikiem. Po zajęciach uczniowie obejrzeli film pt. "Ninjago". Wrażeń nie zabrakło.

kino29 09 17
28 września 2016r. dzieci wybrały się na pierwsze spotkanie z tego cyklu "AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA, które dotyczyło bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Było nie tylko wesoło, ale i pouczająco.

kino2016

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”


Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” skupiającego się na tematyce bezpieczeństwa w trzech obszarach aktywności dziecka: w domu, w szkole i w drodze do szkoły. w ramach zajęć omówione zostają zasady bezpiecznej zabawy dzieci w domu i w szkole wraz z przykładami zabaw, które mogą być dla dzieci niebezpieczne. Poruszona zostanie tematyka bezpieczeństwa w Internecie, niebezpiecznych przedmiotów, kontaktów z nieznajomymi osobami.
    W czasie programu dzieci uczą się podstawowych zasad ruchu drogowego oraz reagowania w przypadku zagrożeń. Dodatkowo „Akademii Bezpiecznego Puchatka” została rozbudowana o materiały związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Klasy realizują też inne przyjete zadania związane tematycznie z bezpieczenstwem dziec
i.

akbezpuch2017 18

Program „Żyj zdrowo i kolorowo”


Uczniowie klas I - III uczestniczą w programie "Owoce i warzywa w szkole". Zgodnie z z jego regulaminem realizują inicjatywy związane ze zdrowym odżywianiem.

Klasy V-VI - program "Trzymaj formę"


Klasy II etapu edukacyjnego realizują zadania programu „Trzymaj Formę!” - inicjatywy propagującej zdrowy styl życia o dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.
Działania programowe kierowane są również do rodziców, ponieważ rodzice wywierają decydujący wpływ na wzorce zachowań swoich dzieci. Najlepszym sposobem kształtowania postaw prozdrowotnych, w tym prawidłowych nawyków młodzieży w zakresie żywienia i aktywności fizycznej, jest przykład samych rodziców.

Rodzice!
Włączajcie się w Programy "Żyj zdrowo i kolorowo" oraz  "Trzymaj Formę!" i wspólnie z dziećmi aktywnie uczestniczcie w ich realizacji.  Uczcie swoje dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie. Wspólnie rozwijajcie zdrowe nawyki żywieniowe, zachęcajcie domowników do wspólnych zakupów razem decydując o sposobie żywienia. Razem podejmujcie aktywność fizyczną w czasie wolnym. Poszukujcie nowych form zajęć ruchowych. Dbajcie o zdrowy styl życia i sprawcie, aby wspólnie spędzony czas był dla wszystkich dobrą zabawą!

>*<

"Nie pal przy mnie, proszę"

W ramach szkolnego progamu profilaktyki realizowana jest w szkole tematyka dotycząca zapobiegania stosowaniu środków psychoaktywnych. W klasach I - III wdrażany jest program "Nie pal przy mnie, proszę", W ramach tej inicjatywy uczniowie omawiają tematykę na zajęciach edukacyjnych.

>*<

Program "ZDROWE ŻYWIENIE I RUCH PODSTAWĄ PIRAMIDY EDUKACJI”

Sprawozdanie z działań prozdrowotnych - kliknij

>*<
progr elektromieci
© 2011-2012 Strona zaprojektowana przez Bartosz Bociek
Odsłon artykułów:
1217917