PROGRAMY REALIZOWANE W NASZEJ SZKOLE

ROK SZKOLNY 2020/2021 
 
„Akademia Bezpiecznego Puchatka 2020”
 
Szkoła nasza równiez w tym roku dołączyła do XII edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. 
Oto otrzymany certyfikat:
certyf bezp puch2020
 
>*<
 
"Good Behavior Game (GBG)”, czyli  ,,Gra w dobre zachowanie”
 
Od października bieżącego roku klasa Ia włączyła sie w realizację amerykańskiego programu profilaktyki uniwersalnej ,,Good Behavior Game (GBG)”, czyli  ,,Grę w dobre zachowanie”. Wychowawczyni klasy uczestniczyła w spotkaniu oraz weźmie udział w szkoleniu przygotowującym do wdrożenia i adaptacji projektu w swojej klasie.
GBG jest jednym z najbardziej skutecznych programów profilaktycznych dostępnych na świecie. Jego celem jest wzmacnianie czynników chroniących przed zaburzeniami zachowania i funkcjonowania społecznego. Dzieci poprzez naukę bawią się – czyli uczą się współpracy, rozwijają swoją kreatywność, komunikatywność, elastyczność oraz dynamizm działania. Uczą się też zarządzać czasem i co najważniejsze  skoncentrować uwagę na zadaniu. Wszystkie wymienione aktywności sprzyjają dzieciom w zaangażowaniu w lekcje oraz uczą uważności. GBG pomaga w tworzeniu korzystnego środowiska/atmosfery i sprzyja procesowi uczenia się poprzez łagodne przechodzenie od zabawy do pracy podczas lekcji szkolnych.
Program będzie realizowany przez cały rok szkolny.  Nie wykluczone jest, że będzie nam też towarzyszył aż do ukończenia klasy trzeciej…
 
>*<
 
Kolejny rok "Trzymamy formę"
 
"Trzymaj Formę!"  to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej. W naszej szkole program ten realizowany jest każdego roku od 2017 r.
 
Jak "Trzymaj Formę!" może ci pomóc?
 Odżywianie się według zbilansowanej diety zarówno pod kątem odżywczym, jak i energetycznym  jest niezwykle ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Pomaga nam czuć się lepiej i faktycznie zapobiega niektórym poważnym chorobom. Dobrą wiadomością jest to, że możesz jeść zdrowo i nadal cieszyć się Twoim ulubionym jedzeniem.
Zdrowy styl życia łączy zbilansowane odżywianie z aktywnym trybem życia. Czy wiesz, że tylko 30% ludzi dorosłych jest na tyle aktywnych by cieszyć się swoim zdrowiem? U większości z nas wprowadzenie kilku niewielkich zmian może spowodować ogromną różnicę. Informacje jak to zrobić znajdziesz właśnie na naszym portalu.
 
Podstawy programu:
 Program "Trzymaj Formę!" jest oparty na  najnowszych badaniach nad zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną. Przy tworzeniu programu powołano grupę ekspertów z dziedziny odżywiania i aktywności fizycznej. Eksperci z Instytutu Matki i Dziecka oraz Instytutu Żywności i Żywienia opracowali założenia do pilotażowego programu "Trzymaj Formę!". 
Koordynatorem programu w naszej szkole jest Pani E. Zygadlewicz.
 
 
*********
 
ROK SZKOLNY 2019/2020
 
„Akademia Bezpiecznego Puchatka 2019”
 
XI edycja programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka nie obyła się bez naszego udziału. Program realizowanyjest w klasach pierwszych pod czujnym okiem wychowawców klas. Edycja, jak co roku zakończy się udziałem w teście sprawdzającym wiedzę uczniów z zakresu dbałości o bezpieczeństwo.
 
certyfikat bezp puch2020 
 
„Akademia Bezpieczeństwa”

W roku szkolnym uczniowie naszej szkoły ponownie włączyli się w projekt wspierający działania w ramach szkolnych programów profilaktyki "Akademia Bezpieczeństwa" organizowany w kinie Helios, rekomendowanego przez Wydział Edukacji w Grudziądzu,
Uczniowie uczestniczą w zajęciach profilaktycznych prowadzonymi przez przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej i Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Grudziądzu. Po zajęciach odbywają się seanse filmowe dostosowane do poziomu uczniów, którzy je oglądają.
W roku szkolnym 2019/20 klasy I - III objęte zostaną zajęciami na nastepujące tematy:
- 20.09.2019 (piątek)  - Mały uczestnik ruchu drogowego
- 5.11.2019 (wtorek)  - Uważaj czad - cichy zabójca
- 22.01.2020 (środa)  - Bezpiecznie korzystam z internetu. Uzależnienie od smartfonów
- 19.03.2020 (czwartek) - Obcy niebezpieczny. Bezpieczny dotyk.
- 06.05.2020 (środa)  - Baw się bezpiecznie.
 
bez puch 51119
 
ROK SZKOLNY 2018/2019
 
„Akademia Bezpiecznego Puchatka 2018”
 
W roku szkolnym 2018/19, podobnie jak w latach poprzednich uczniowei klas I, włączyli się w realizację X edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Program realizowany był w okresie 26.10.2018 r. do 31.01.2019 r.
Szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział.
Ak Puch2018 19 

 
„Akademia Bezpieczeństwa”

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu organizowanego w kinie Helios, rekomendowanego przez Wydział Edukacji w Grudziądzu, a mającego wspomóc szkoły w realizacji programu profilaktycznego. Uczniowie uczestniczą w seansach filmowych, z których każdy poprzedzony jest krótkimi zajęciami profilaktycznymi prowadzonymi przez przedstawicieli takich instytucji jak Policja, Straż miejska czy Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Grudziądzu. W ten spsób łączą przyjemne z pożytecznym.
 
Pierwsze wrześniowe spotkanie nt. "Jestem uczestnikiem rucho drogowego" odbyło się z przedstawicielami Straży Miejskiej i Policji. Najważniejsze zasady ruchu drogowego  utrwalaliśmy sobie przez zabawę, po której oglądaliśmy film pt. "Księżniczka i smok”. Jak było? - zobaczcie sami. Zapraszamy do Galerii.
 
7 listopada 2018r. uczniowie klas 1-3 ponownie wzięli udział w „Akademii Bezpieczeństwa” organizowanej przez kino Helios. Tematyka spotkania dotyczyła  czadu i ognia – opowiadał o tym strażak z Państwowej Straży Pożarnej .  Celem spotkania jest promowanie czujności uczniów w kontakcie z czadem i ogniem. Wyjaśnienie uczniom, czym jest czad, jak powstaje i w których miejscach może wystąpić w domu. Omówienie, jak czujniki tlenku węgla i dymu pomagają uchronić ludzi przed śmiertelnym niebezpieczeństwem, gdzie najlepiej je montować. Porozmawiamy również o bezpieczeństwie przeciwpożarowym. Po spotkaniu z strażakiem uczniowie oglądali film „ Mała czarownica”.  Fotografie w naszej Galerii.
 
11 stycznia 2019 r. odbył się kolejny punkt realizacji projektu Akademia Bezpieczeństwa. Tym razem dotyczył on tematu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod czujnym okiem ratowników medycznych nasi uczniowie uczyli się jak szybko i skutecznie moga pomóc poszkodowanym. Zdjęcia jak zwykle w naszej Galerii.
 
Spotaknie z funkjonariuszami Straży Miejskiej na temat "Zgubiłem się - pomóż mi. Kontakt z obcym" to temat przewodni projektu realizowanego w ramach Akademii Bezpieczenstwa w dniu 12 marca 2019 r. Uczniowie nie tylko uczyli się jak bezpiecznie i asertywnie reagowac w sytuacji zagrażającej ich bezpieczeństwu, ale również oglądali film "Corgi psiak królowej ". Fotki w Galerii.
 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
ROK SZKOLNY 2017/2018
 
"Akademii bezpieczeństwa ciąg dalszy..."
 
17 maja 2018 r. uczniowie klas 1-3 po raz kolejny wzięli udział w realizacji programu "Akademia bezpieczeństwa". Spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej nt. "Zgubiłem się pomóż mi, kontakt z obcym " oraz udział w seansie kinowym pt. "Kaczki z gęsiej paczki" to elementy tej inicjatywy.
 kino17.05.18
-*-
 
W dniu 6 listopada 2017r. zajęcia edukacyjne w akademii dotyczyły tematu "Jestem czujny - czad i ogień". Tym razem Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze Straży Pożarnej. Fotografie zamieściliśmy w naszej Galerii.
 
-*-
W dniu 29 września 2017r. uczniowie klas I - III po raz kolejny wzięli udział w projekcie "Akademia Bezpieczeństwa" realizowanym w kinie HELIOS jako efekt współpracy Urzędu Miasta, Policji, Straży Miejskiej i MEDSAR-u w Grudziądzu. Projekt ma na celu realizację tematyki skorelowanej z wewnątrzszkolnymi programami wychowawczo - profilaktycznymi. W kinie dzieci przed seansem filmowym uczestniczyli w zajęciach profilaktyczno - wychowawczych prowadzonych funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Grudziądzu. Tym razem temat brzmiał "Jestem uczestnikiem ruchu drogowego" i były to zajęcia z Autochodzikiem. Po zajęciach uczniowie obejrzeli film pt. "Ninjago". Wrażeń nie zabrakło.

kino29 09 17
28 września 2016r. dzieci wybrały się na pierwsze spotkanie z tego cyklu "AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA, które dotyczyło bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Było nie tylko wesoło, ale i pouczająco.

kino2016

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”


Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” skupiającego się na tematyce bezpieczeństwa w trzech obszarach aktywności dziecka: w domu, w szkole i w drodze do szkoły. w ramach zajęć omówione zostają zasady bezpiecznej zabawy dzieci w domu i w szkole wraz z przykładami zabaw, które mogą być dla dzieci niebezpieczne. Poruszona zostanie tematyka bezpieczeństwa w Internecie, niebezpiecznych przedmiotów, kontaktów z nieznajomymi osobami.
    W czasie programu dzieci uczą się podstawowych zasad ruchu drogowego oraz reagowania w przypadku zagrożeń. Dodatkowo „Akademii Bezpiecznego Puchatka” została rozbudowana o materiały związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Klasy realizują też inne przyjete zadania związane tematycznie z bezpieczenstwem dziec
i.

akbezpuch2017 18

Program „Żyj zdrowo i kolorowo”


Uczniowie klas I - III uczestniczą w programie "Owoce i warzywa w szkole". Zgodnie z z jego regulaminem realizują inicjatywy związane ze zdrowym odżywianiem.

Klasy V-VI - program "Trzymaj formę"


Klasy II etapu edukacyjnego realizują zadania programu „Trzymaj Formę!” - inicjatywy propagującej zdrowy styl życia o dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.
Działania programowe kierowane są również do rodziców, ponieważ rodzice wywierają decydujący wpływ na wzorce zachowań swoich dzieci. Najlepszym sposobem kształtowania postaw prozdrowotnych, w tym prawidłowych nawyków młodzieży w zakresie żywienia i aktywności fizycznej, jest przykład samych rodziców.

Rodzice!
Włączajcie się w Programy "Żyj zdrowo i kolorowo" oraz  "Trzymaj Formę!" i wspólnie z dziećmi aktywnie uczestniczcie w ich realizacji.  Uczcie swoje dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie. Wspólnie rozwijajcie zdrowe nawyki żywieniowe, zachęcajcie domowników do wspólnych zakupów razem decydując o sposobie żywienia. Razem podejmujcie aktywność fizyczną w czasie wolnym. Poszukujcie nowych form zajęć ruchowych. Dbajcie o zdrowy styl życia i sprawcie, aby wspólnie spędzony czas był dla wszystkich dobrą zabawą!

>*<

"Nie pal przy mnie, proszę"

W ramach szkolnego progamu profilaktyki realizowana jest w szkole tematyka dotycząca zapobiegania stosowaniu środków psychoaktywnych. W klasach I - III wdrażany jest program "Nie pal przy mnie, proszę", W ramach tej inicjatywy uczniowie omawiają tematykę na zajęciach edukacyjnych.

>*<

Program "ZDROWE ŻYWIENIE I RUCH PODSTAWĄ PIRAMIDY EDUKACJI”

Sprawozdanie z działań prozdrowotnych - kliknij

>*<
progr elektromieci
© 2011-2012 Strona zaprojektowana przez Bartosz Bociek
Odsłon artykułów:
1536409