ROK SZKOLNY 2023/2024 

 

 Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

mgr Paulina Grązka

mgr Tomasz Cichoń

Rada Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024

Natalia Krupa – przewodnicząca

Natalia Śliwińska – z-ca przewodniczącej

Dominika Pecold – skarbnik

Kornelia Pokora – protokolant

Artur Brodowski - rzecznik praw ucznia

Pozostali członkowie samorządu

Kacper Dziatkiewicz

Julia Kula

Maja Strzelczyk

Poczet sztandarowy

I skład

Paweł Kieszek - chorąży

Maja Ładzik – asysta

Kornelia Pokora – asysta

II skład

Igor Nowak – chorąży

Marcelina Płotka - asysta

Oliwia Giżycka – asysta

 


REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

kliknij tu

 

****************************************************

walent

****************************************************

Rodzice i uczniowie naszej szkoły włączyli się w świąteczną akcję Paczuszka dla Maluszka. Przekazaliśmy Fundacji Małych Stópek ubranka, artykuły higieniczne: proszki, płyny do prania, kremy, oliwki, pieluchy, mydła, chusteczki i inne. Wszystkie te dary sprawią wiele radości najbardziej potrzebującym maluszkom w Domach Samotnej Matki. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie rodziców.

maluszek


******************************************************************

 INICJATYWY SAMORZĄDU

KONKURS WIELKANOCNY

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na plakat pt „Tradycje i zwyczaje wielkanocne”. Technika pracy była dowolna. Członkowie Samorządu na zdalnym posiedzeniu dokonali wyboru laureatów. Przyznano dwa pierwsze miejsca. Są to bracia Paweł i Filip Kieszek oraz Paweł Szutkowski. Drugie miejsca również przyznano dwa: Maksymilian Drozdowski i Szymon Gędziarski, natomiast  trzecie miejsce zdobyli:  Marcelina Płotka i Klaudia Stępień.

Wyróżnienia otrzymali: Bartosz i Maciej Sobótka, Fabian Linowski, Jessica Kozub, Oliwia Józefiak, Julia Drozd, Miłosz Kostecki, Nadia Środek, Natalia Śliwińska, Radosław Nadolny, Szymon Śliwiński, Wieczorkowska Jesika, Wiktoria Nadolna, Dominika Pecold, Wiktoria Plitt oraz Igor Nowak.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie!  Zdjęcia prac laureatów znajdziecie w naszej Galerii. 

>*<

WALENTYNKI 2021

ValentinePhoto 1613206645200

 

KONKURS NA STROIK ŚWIĄTECZNY

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Samorząd Szkolny ogłosił konkurs na „Stroik świąteczny wykonany z materiałów ekologicznych”. W związku z nauką zdalną należało wykonać 2 zdjęcia – jedno z pracy nad stroikiem, a drugie z gotową pracą konkursową. Zdjęcia należało przesłać do opiekunów Samorządu. Członkowie Samorządu na zdalnym posiedzeniu, po burzliwych obradach dokonali następującego wyboru: I miejsce zajmują dwaj bracia, z których każdy wykonał oddzielny stroik. Są to Maciej i Bartosz Sobótka, II miejsce za bardzo oryginalny pomysł zajął Mateusz Rakoczy, III miejsce równorzędnie zajęli Julia Urban i Lucjan Sobiech. Wyróżnienia otrzymali: Filip Cielecki, Filip i Paweł Kieszek, Jędrzej Kucharski, Julia Drozd, Patrycja Roszczyniała,  Kacper Wysocki, Marcelina Płotka, Michał Chyła, Nadia Śliwińska, Michał Tylicki, Błażej Igras, Oliwier Piłat oraz Tymoteusz Jarzębski.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie. Poniżej zdjęcia laureatów i ich stroików, 

                         Opiekunowie Samorządu: Ewa Zygadlewicz, Aleksandra Wtorek, Ewa  Ceglewska

  b sobotka1        b sobotka2 
 m sobotka
   m rakoczy1   m rakoczy2
    j urban2   j urban1
    l sobiech1    l sobiech2

>*<

GÓRA GROSZA 2020

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w akcji „ Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie za pomocą małych nominałów pieniężnych funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie rodzinnych domów dziecka. Udało nam się zebrać 134,44 złotych. Najwięcej zebraliśmy jednogroszówek aż 719.

Wszystkim dziękujemy za wsparcie akcji.

gg2022 2 
                  gg2022 1

>*<


merrychristmasW tym roku Samorząd Uczniowski w ogłosił konkurs świąteczny na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami napisanymi w języku angielskim. Najciekawsze kartki w klasach I-III wykonali:
1. Natan Kubicki 3a
2. Agata Makuch 3a
3. Maksymilian Barański 2d
Wyróżnienie zdobyli:
- Laura Zakierska 1b
- Amelia Węsierska 3b
- Kinga Kokoszyńska 1a
- Wiktor Grudziński 3a
- Michał Chyła 2c

W klasach IV-VI kartki, które zachwyciły najbardziej, wykonali:
1. Klaudia Nowicka 5a
2. Inga Czarnewicz 4a
3. Marta Kaczerowska 4a

Wyróżnienie zdobyli:
- Agata Lewandowska 6b
- Roksana Kamińska 4a
- Oliwia Chyła 5b

Akcja Góra Grosza 2016

gora grosz2016

Jesteśmy dumni, że jesteśmy uczniami


Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego raz w miesiącu sprawdzali w każdej klasie stopień realizacji obowiązku noszenia mundurka szkolnego. Najlepiej wywiązały się klasy 2c i 3a na pierwszym etapie edukacyjnym oraz klasa 6c i 4a na drugim etapie. Zachęcamy do naśladowania tych uczniów, którzy zawsze noszą mundurek szkolny i godnie reprezentują szkołę wzorowym zachowaniem podczas przerw i zajęć lekcyjnych.

Akcja „Góra Grosza” 2015


Tegoroczna akcja Góra Grosza zakończyła się dużym sukcesem, zebrano ponad 360 złotych!!! Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do akcji. Osobne podziękowania wędrują do uczniów klasy III d, którzy dzielnie zbierali oraz liczyli groszaki.


*************************

Pomysł dotyczący działań Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016


We wrześniu odbył się konkurs na najciekawszy pomysł dotyczący działań Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015 / 2016.  Dziękujemy za wszystkie wasze propozycje. Dotyczyły one organizacji konkursów, Dnia Książki, Dnia Sportu, Dnia Przyrody, dyskotek, balu, dodatkowego kółka plastycznego, jasełek, akcji charytatywnych, lekcji pierwszej pomocy.  Większość z nich jest wpisana w plan działań na ten rok i odbędzie się w wyznaczonym czasie. Niektóre pomysły pobudziły naszą wyobraźnię, np. poszukiwanie skarbów na terenie szkoły, festyn jeździecki na koniach. Wiele z waszych propozycji również zostanie zrealizowanych w przyszłości, choć nie należą one do kompetencji Samorządu Uczniowskiego i wymagają dużych nakładów finansowych, np.  ocieplenie szkoły, wymiana okien na korytarzu, remont łazienek, zakup nowych książek do biblioteki. Wyróżnienie za ciekawe pomysły otrzymują Julia Napierska z klasy 5d oraz Łucja Szczepanik z klasy 6a.

                                                                           /oprac. A. Wtorek/

Nowy numer gazetki szkolnej

gaz wal2015
***********************************************
Akcja „Góra Grosza” 2014

Kolejny już raz nasza szkoła przystąpiła do akcji „ Góra Grosza”, której celem jest zbiórka małych nominałów pieniężnych, a zebrane fundusze przeznaczone są na tworzenie rodzinnych domów dziecka. W tym roku zebraliśmy 140 złotych. Najwięcej jak zwykle było jednogroszówek, bo aż 1330!
*******************************************************************
POMAGAMY POTRZEBUJACYM

liptonki

NOWA INCJATYWA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Samorząd Uczniowski włączył się w zbiórkę etykiet od herbaty. Celem akcji jest wymiana 3,5 kg etykiet na wózek inwalidzki dla chorego dziecka.

etykiety


KOLEJNY NUMER "SZKOLNYCH WIEŚCI"


Wzorem lat poprzednich ukazało się walentynkowe wydanie samorządowej gazetki szkolnej "Szkolne wieści". Zamieszczono w niej życzenia pisane przez młodzież do swoich rówieśników, krzyżówkę, ciekawostki muzyczne, filmowe i walentynkowe zabawy z językiem angielskim.
gazetkasp18
*****************************************************************************
20 grudnia 2013 roku został rozstrzygnięty konkurs z samorządowej gazetki ściennej. Uczniowie mieli za zadanie podać tytuły bajek na podstawie obrazków oraz dokończyć wiersze o zimie. Trzy pierwsze nagrodzone osoby to: Wiktoria Cybula, Violetta Nowakowska i Wiktoria Elwertowska.

Gratulujemy!                                                                              
                                                                                       /oprac. A. Wtorek/

gazetka  SU


 ******************************************************************
Konkurs świąteczny

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski ogłosił konurs na najładnieszy stroik świąteczny. Oto jego wyniki: I miejsce - Daniel Bernad (6 c), II miejsce - Zuzanna Wieloszyńska (6 c), III miejsce - Agnieszka Górska (6 a) oraz przyznano 2 wyróznienia: Nikola Chyła (4 a), Kacper Dąbkowski (6 c).
Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki na świątecznym apelu, a stroiki przekazane zostały do hospicjum.

*******************************************************************
Akcja "Góra Grosza" 2013

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji "Góra Grosza". Celem akcji jest zbiórka małych nominałów pieniężnych. a zebrane fundusze przeznaczone są na tworzenie rodzinnych domów dziecka. W tym roku zebraliśmy 130,45 zł. Sporo czasu zajęło członkom Samorządu Uczniowskiego policzenie pieniędzy, bo samych tylko jednogroszówek było 1052!

© 2011-2012 Strona zaprojektowana przez Bartosz Bociek
Odsłon artykułów:
1524441