Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
mgr Ewa Zygadlewicz
mgr Dorota Sulerzycka
mgr Małgorzata Kochalska
mgr Dorota Drews-Murawska - "Mały Samorządzik"

Rada Samorządu Uczniowskiego - rok szkolny 2016/17:
Julia Kaszuba - przewodnicząca
aleksandra Kwietniewska - z-ca
Mateusz Lendzion - skarbnik

Maja Żmijewska - protokolant

Poczet sztandarowy:
I skład:
Kacper Mews – chorąży
Nikola Stryjek – asysta
Julia Kocięba – asysta

II skład:
Jakub Kleina – chorąży
Maja Żmijewska – asysta
Wiktoria Olafsson asysta

opiekun pocztu: mgr Joanna Rutkowska-Bojarska

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO kliknij tu

******************************************************************

INICJATYWY SAMORZĄDU W ROKU SZKOLNYM 2016/17
merrychristmasW tym roku Samorząd Uczniowski w ogłosił konkurs świąteczny na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami napisanymi w języku angielskim. Najciekawsze kartki w klasach I-III wykonali:
1. Natan Kubicki 3a
2. Agata Makuch 3a
3. Maksymilian Barański 2d
Wyróżnienie zdobyli:
- Laura Zakierska 1b
- Amelia Węsierska 3b
- Kinga Kokoszyńska 1a
- Wiktor Grudziński 3a
- Michał Chyła 2c

W klasach IV-VI kartki, które zachwyciły najbardziej, wykonali:
1. Klaudia Nowicka 5a
2. Inga Czarnewicz 4a
3. Marta Kaczerowska 4a

Wyróżnienie zdobyli:
- Agata Lewandowska 6b
- Roksana Kamińska 4a
- Oliwia Chyła 5b

Akcja Góra Grosza 2016

gora grosz2016

Jesteśmy dumni, że jesteśmy uczniami

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego raz w miesiącu sprawdzali w każdej klasie stopień realizacji obowiązku noszenia mundurka szkolnego. Najlepiej wywiązały się klasy 2c i 3a na pierwszym etapie edukacyjnym oraz klasa 6c i 4a na drugim etapie. Zachęcamy do naśladowania tych uczniów, którzy zawsze noszą mundurek szkolny i godnie reprezentują szkołę wzorowym zachowaniem podczas przerw i zajęć lekcyjnych.

Akcja „Góra Grosza” 2015

Tegoroczna akcja Góra Grosza zakończyła się dużym sukcesem, zebrano ponad 360 złotych!!! Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do akcji. Osobne podziękowania wędrują do uczniów klasy III d, którzy dzielnie zbierali oraz liczyli groszaki.

goragrosza2015

*************************

Pomysł dotyczący działań Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015 / 2016

We wrześniu odbył się konkurs na najciekawszy pomysł dotyczący działań Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015 / 2016.  Dziękujemy za wszystkie wasze propozycje. Dotyczyły one organizacji konkursów, Dnia Książki, Dnia Sportu, Dnia Przyrody, dyskotek, balu, dodatkowego kółka plastycznego, jasełek, akcji charytatywnych, lekcji pierwszej pomocy.  Większość z nich jest wpisana w plan działań na ten rok i odbędzie się w wyznaczonym czasie. Niektóre pomysły pobudziły naszą wyobraźnię, np. poszukiwanie skarbów na terenie szkoły, festyn jeździecki na koniach. Wiele z waszych propozycji również zostanie zrealizowanych w przyszłości, choć nie należą one do kompetencji Samorządu Uczniowskiego i wymagają dużych nakładów finansowych, np.  ocieplenie szkoły, wymiana okien na korytarzu, remont łazienek, zakup nowych książek do biblioteki. Wyróżnienie za ciekawe pomysły otrzymują Julia Napierska z klasy 5d oraz Łucja Szczepanik z klasy 6a.

/oprac. A. Wtorek/

Nowy numer gazetki szkolnej

gaz wal2015
***********************************************

Akcja „Góra Grosza” 2014

Kolejny już raz nasza szkoła przystąpiła do akcji „ Góra Grosza”, której celem jest zbiórka małych nominałów pieniężnych, a zebrane fundusze przeznaczone są na tworzenie rodzinnych domów dziecka. W tym roku zebraliśmy 140 złotych. Najwięcej jak zwykle było jednogroszówek, bo aż 1330!

goragrosz2014

*******************************************************************
POMAGAMY POTRZEBUJACYM

liptonki
NOWA INCJATYWA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Samorząd Uczniowski włączył się w zbiórkę etykiet od herbaty. Celem akcji jest wymiana 3,5 kg etykiet na wózek inwalidzki dla chorego dziecka.

etykiety

KOLEJNY NUMER "SZKOLNYCH WIEŚCI"

Wzorem lat poprzednich ukazało się walentynkowe wydanie samorządowej gazetki szkolnej "Szkolne wieści". Zamieszczono w niej życzenia pisane przez młodzież do swoich rówieśników, krzyżówkę, ciekawostki muzyczne, filmowe i walentynkowe zabawy z językiem angielskim.
gazetkasp18
*****************************************************************************

20 grudnia 2013 roku został rozstrzygnięty konkurs z samorządowej gazetki ściennej. Uczniowie mieli za zadanie podać tytuły bajek na podstawie obrazków oraz dokończyć wiersze o zimie. Trzy pierwsze nagrodzone osoby to: Wiktoria Cybula, Violetta Nowakowska i Wiktoria Elwertowska. Gratulujemy!
                                                                                       /oprac. A. Wtorek/

gazetka  SU

******************************************************************
Konkurs świąteczny

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski ogłosił konurs na najładnieszy stroik świąteczny. Oto jego wyniki: I miejsce - Daniel Bernad (6 c), II miejsce - Zuzanna Wieloszyńska (6 c), III miejsce - Agnieszka Górska (6 a) oraz przyznano 2 wyróznienia: Nikola Chyła (4 a), Kacper Dąbkowski (6 c).
Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki na świątecznym apelu, a stroiki przekazane zostały do hospicjum.

S7308117
S7308118
S7308119

*******************************************************************
Akcja "Góra Grosza" 2013

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji "Góra Grosza". Celem akcji jest zbiórka małych nominałów pieniężnych. a zebrane fundusze przeznaczone są na tworzenie rodzinnych domów dziecka. W tym roku zebraliśmy 130,45 zł. Sporo czasu zajęło członkom Samorządu Uczniowskiego policzenie pieniędzy, bo samych tylko jednogroszówek było 1052!

gg2013
gg20132