W tej zakładce publikowane będą wszystkie informacje związane z ograniczeniem funkcjonowania szkoły w związku z zagrożeniem COVID-19, a także być może cenne wskazówki do nauki.

26-02-2021

Od poniedziałku, 1 marca br. kontynuowane będą dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Klasy 4 - 8 kontynuują naukę zdalną. Ruszają, na terenie szkoły, konsultacje dla zainteresowanych uczniów  klas ósmych z przedmiotów objetych egzaminem ósmoklasisty. Terminy realizacji i zasady organizacji zobowiązani sa podać uczniom nauczyciele tych przedmiotów uczacy w danych klasach.

29-01-2021

Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Klasy 4 - 8 kontynuują naukę zdalną. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.

źrodło i więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/funkcjonowanie-szkol-od-1-lutego

 

11-01-2021

Na konferencji prasowej w dniu 11-stycznia 2021 r.  minister zdrowia poinformował, że od dnia 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas 1-3 wracają do stacjonarnej nauki w szkołach.

Powrót najmłodszych uczniów do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Resort edukacji i nauki wspólnie z GIS i ministerstwem zdrowia przygotował wytyczne dla placówek - https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3.  Znajdują się w nich zasady organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Kliknij tu, a znajdziesz wybrane informacje z wytycznych zawierające najistoniejsze kwestie dla rodziców i uczniów klas I - III.

 

06-11-2020

Nauczanie zdalne w naszej szkole odbywa się przede wszystkim z wykorzystaniem platformy TEAMS (elementu pakietu Office 365, do którego nieodpłatny dostęp mają wszyscy uczniowie oraz kadra pedagogiczna) oraz e-dziennika. Adminstratorem pakietu Office w naszej szkole jest Pan M. Piwowarczyk, a e-dziennika Pani A. Kilian.

 

05-05-2020

Prosto do celu!!!

Kliknij tu! - możesz dowiedzieć się jak osiągać cele. Przeczytaj, może się przyda?

Z tej prezentacji mogą korzystać uczniowie, a także rodzice (szczególnie rodzice dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi).

 

28-04-2020

dkubicka

Chcesz się dowiedzieć? Kliknij ten link:

Jak się uczyć by dariakubicka on Genially

2020-04-21

Jak skutecznie uczyć się z domu?

Obecnie szkoła przeniosła się do domu. Do miejsca, które kojarzy nam się z odpoczynkiem, relaksem. Jak zatem się zmotywować? W jaki sposób skoncentrować się na zadaniach?
Na te oraz inne pytania można znaleźć odpowiedzi w filmie pt. „Koronawirus: jak skutecznie uczyć się z domu?” - prof. Tomasz Grzyb i Zofia Szynal. Prowadzący rozmowę omawiają konkretne wskazówki, dzięki którym można skuteczniej uczyć się zdalnie. Omawiają między innymi:
- stworzenie „Planu Dnia”, czyli planowanie działań na każdy dzień, zadbanie o stałość oraz regularność poszczególnych działań każdego dnia,
- zadbanie o porządek w aktualnym miejscu pracy – nauki,
- zadbanie o ustalenie konkretnych zasad pomiędzy domownikami, dotyczących nauki zdalnej,
- ustalenie priorytetów,
- zadbanie o motywację wewnętrzną itd.
Link do filmu znajduje się poniżej. Zachęcam do obejrzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=D8UcJEgbHzw

Pozdrawiam serdecznie
Monika Żak – psycholog

 

2020-04-10

Poniżej znajduje się link do materiałów opracowanych przez Panią D. Kubicką (nauczyciela specjalistę, prowadzącą zajęcia z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych) :

- Kurs dla rodziców dzieci klas I-III na temat stymulowania rozwoju dzieci w wersji zdalnej

- Terapia motoryki małej.

Materiały skierowane sa do rodziców, jako pomoc w pracy z dziećmi o specjalknych potrzebach edukacyjnych.

link: Dla rodziców - Google Drive

Zachęcamy do skorzystania!!!

2020-03-21

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z URZĄDZEŃ KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ

10 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu bez int2020

1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego.

2. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób.

3. Ostrożnie pobieraj pliki z sieci.

4. Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail.

5. Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć.

6. Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych.

7. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr.

8. Czytaj regulaminy.

9. Sprawdzaj, czy strona, do której się logujesz, ma zabezpieczenie SSL.

10. Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.

(wg źródła - raport Symantec)

Pamiętaj!

1) Nadmierne korzystanie z komputera, telefonu, tabletu, telewizji może źle wpłynąć na Twoje zdrowie. Korzystaj z tych urzadzeń tylko na tyle, na ile jest to niezbędne.

2) Nie wszystkie informacje zawarte w Internecie muszą być prawdziwe (zweryfikuj je w innych źródłach).

3) Jeśli dostęp do komputera musi mieć kilka osób w Twoim domu, ustalcie wspólnie harmonogram korzystania z tego urządzenia.

4) Rodzicu, zainstaluj (włącz) w urządzeniach komunikacji elektronicznej program ochrony rodzicielskiej.

>*<

2020-03-16

KUJAWSKO-POMORSKA E-SZKOŁA

Szanowni Państwo,

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów uruchomia dziś Kujawsko-Pomorską e-Szkołę.

e- Szkoła rusza w poniedziałek o godz. 12.00 i będzie nadawać zajęcia dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

Wykłady, pokazy, warsztaty – z przerwami na pytania i dyskusję będą prowadzone z następujących przedmiotów:

- język polski,

- matematyka,

- język angielski.

Docelowo chcielibyśmy wprowadzić zajęcia z wszystkich przedmiotów nauczanych w szkole podstawowej.

Program zajęć przygotowują wspólnie wszystkie kujawsko-pomorskie centra edukacji nauczycieli, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.

Startujemy z lekcjami dla ósmoklasistów i maturzystów, bo to oni mogliby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół.

Program szkoły będziemy rozwijać o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym liceów i szkół zawodowych oraz branżowych.

Lekcje będą prezentowane na żywo na kanale You tube.

Wystarczy wejść na https://edupolis.pl/e-learnig/

Uprzejmie proszę o przekazanie powyższej informacji wszystkim uczniom w Państwa placówce, wykorzystując do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami.

W razie wszelkich pytań proszę o kontakt z Panią Agatą Niedźwiecką tel. 571 293 082 lub Panem Jarosławem Przybyłem 784 952 061 pracownikami Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Z poważaniem

Czesław Ficner

Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji

Urząd Marszałkowski w Toruniu

>*<

2020-03-14

AKCJA "DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU"

Szanowni Państwo, 

naszym wspólnym obowiązkiem w tym nadzwyczajnym czasie jest dołożenie wszelkich starań, by pozostające w domach dzieci i ich rodzice otrzymywali darmowe materiały do nauki w domu. Dlatego też przesyłam przygotowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego - organizatora ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" - film z 10 poradami psychologa dotyczącymi wychowania dzieci.  Wskazówek udziela psycholog mgr Beata Liwowska.  Zwracam się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie filmiku wraz z tekstem z załącznika na Państwa stronach internetowych i/lub na profilu na Facebooku. 

Link do filmiku: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U  

Przesyłam najserdeczniejsze pozdrowienia, życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Z poważaniem,

Dawid Wiejata - koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą Rodziców"

-----

dur koronawir

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. 

Materiały można pobrać pod adresem: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Materiały mogą wykorzystać uczniowei klas 1-3. Zachęcamy.

>*<

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

• Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

• Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! 

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

© 2011-2012 Strona zaprojektowana przez Bartosz Bociek
Odsłon artykułów:
1431605