Mały Samorządzik

maly sam


"Mały Samorządzik" tworzy grupa wiekowa "Pacholęta" obejmująca uczniów klas I - III.
Zakładka ta poświęcona jest jej inicjatywom.

***


ODZNAKA GRZECZNEGO DZIECIAKA  ogd

Na apelu grupy wiekowej PACHOLĘTA w dniu 31 stycznia 2014r. ogłosiliśmy konkurs, którego celem ma być podniesienie kultury osobistej oraz bezpieczeństwa uczniów klas I - III w naszej szkole. Na apelu raz w semestrze (do końca roku szkolnego 2016/17 - raz w miesiącu) najgrzeczniejsi uczniowie z każdej z klasy, których wyłonią wychowawcy klas, otrzymają ODZNAKI GRZECZNEGO DZIECIAKA,  a ich nazwiska zostaną podane do publicznej wiadomości na tychże apelach i umieszczone na podświetlanej tablicy holu na I piętrze oraz na stronie internetowej.
 
 
ROK SZKOLNY 2017/18

ZDOBYWCY „ODZNAKI GRZECZNEGO DZIECIAKA” -
I semestr
Klasa Imię i nazwisko ucznia
   
 
Apel 28.11.2017r.
 
Na kolejnym apelu najmłodszej grupy wiekowej, który miał miejsce 28.11.2017 r. przypomniano zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania na terenie szkoły oraz o obowiązku przygotowywania się uczniów do zajęć. Wicedyrektor zwróciłą uwagę, że od 1 grudnia 2017r. będzie obowiązywał nowy statut naszej szkoły, który zostanie opublikowany na stronie internetowej naszej szkoły i zasugerowała zapoznanie się z nim ze szczególnym uwzględnieniem praw i obowiązków uczniów oraz zasadami oceniania wewnątrzszkolnego. Wręczono też nagrody laureatom szkolnych konkursów.
 
apel  11.2017
 
Apel 31.10.2017r.
 
W dniu 31.10.2017r. odbył się kolejny apel najmłodszej grupy wiekowej. Wręczono na nim nagrody laureatom szkolnych konkursów (fotki w Galerii) oraz przypomniano zasady bezpiecznego zachowania w czasie pobytuw szkole a w szczególności spędzania przerw.
 
Wspaniała inicjatywa uczniów klasy 3 b

Po wizycie uczniów w Gabinecie Weterynarii "Rudy Kot" przy ul. Kustronia 3, która wywarła na dzieciaczkach tak silne emocje. Były łzy wzruszenia na widok bezbronnych kociaków, o które dbają wspaniałe lekarki. Po powrocie do szkoły padło pytanie: "Czy my możemy pomagać tym kociakom?". Tym razem łzy wzruszenia napłynęły w moje oczy - oczy wychowawcy. Po konsultacji z rodzicami zapadła decyzja - ruszamy z akcją. Zbieramy mokrą karmę, koce i zabawki i co miesiąc będziemy przekazywali kociakom.
Kochane moje dzieciaki jesteście wspaniałe i macie wielkie serducha.
Dziękuję Wam za fajny pomysł i Rodzicom za wsparcie. Brawo!
Zachęcamy uczniów z innych klas do przyłączenia się do inicjatywy uczniów klasy 3 b. Zapraszamy do współpracy.
                                                    /opr.wych. Dorota Drews-Murawska/
 
rudy kot
************************************************************
ROK SZKOLNY 2016/17

ZDOBYWCY „ODZNAKI GRZECZNEGO DZIECIAKA” -
WRZESIEŃ 2016 -MAJ 2017 R..
Klasa Imię i nazwisko ucznia
1A Krystian Goławski, Nikola Brunath, Aleksandra Fiałkowska, Zuzanna Samczak, Kacper Dziatkiewicz,Dominik Kubiński, Natalia Krupa
1B Amelia Gurzyńska, Szymon Igras, Laura Zakierska, Lena Gołąb, Kacper Wysocki, Aleksander Pomarański, Kacper Chudziński
2A Joanna Brodowska, Mateusz Skalij, Julia Wieczorek, Daria Boguszewska, Jakub Plewa, Klaudia Stępień
2B Wiktoria Cichocka, Oskar Taczyński,
Małgorzata Lewandowska, Wiktoria Kurowska, Wiktor Olszyński, Zofia Rydzińska, Sandra Ostrowska
2C Iwo Czarnewicz, Michał Chyła, Julia Urban, Julia Prusakowska
2D Zuzanna Polak, Maksymilian Barański, Marika Sałęgowska, Jessika Wielewicka, Mateusz Rakoczy, Maja Grabowska, Nadia Czajka
2E Jesica Węgrecka, Julia Kulwicka, Weronika Dziesińska, Samanta Izdebska, Nikodem Schmidt
3A Oliwia Perek, Agata Makuch, Zuzanna Umińska, Oliwia Flis, Sylwia Gall, Julia Kosiorowska
3B Aleks Szpak, Julia Markowicz,
Marta Stawicka, Maja Ziółkowska, Adriana Grajewska, Oliwia Lorenc
3C Aleksandra Ziuziakowska, Michalina Kubizna, Anna Kubizna, Szymon Śliwiński
3D Miłosz Kostecki, Kacper Frela,
Norbert Szymajda, Oliwia Bauer, Zofia Karasińska, Nikola Groszewska
3E Julia Wysocka, Oliwia Chełmowska, Dominik Pietrewicz, Klaudia Jarocka, Przemysław Cieszyński, Wiktoria Grzeszczyk, Adam Rutecki

Gratulujemy!!!

Apele grupy wiekowej "Pacholęta"
 Uczniowie klas I - III uczestniczyli w ostatnim w tym roku szkolnym apelu grupy "Pacholąt", który miał miejsce 22.06.2017r. Po raz ostatni w tym roku szkolnym uhonorowano nagrodami zwycięzców konkursów szkolnych. Rozstrzygnięto całoroczne konkursy zbiórki surowców wtórnych, systematycznego oszczędzania w SKO i czytelnictwa klas. Preludium wakacyjnym był pokaz mody, który przygotowali uczniowei korzystający z opieki świetlicy szkolnej. Przypomniano także zasady bezpiecznego spędzania wakacji.  Fotki jak zwykle znajdziecie w naszej Galerii.
***
 
W dniu 25 maja 2017r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w kolejnym w tym roku szkolnym apelu grupy "Pacholąt". Przypomniano na nim zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania w szkole. Wręczono nagrody laureatom konkursów. Po raz ostatni w tym roku szkolnym uhonorowano Odznakami Grzecznego Dzieciaka uczniów, których zachowanie moze być wzorem do naśladowania. Fotki znajdziecie w naszej Galerii.
 
****
 
Wręczenie Odznak Grzecznego Dzieciaka oraz nagród laureatom konkursów oraz przypomnienie zasad kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i organizacji przerw na boisku szkolnym obowiązujących od dnia 1.04.2017r. to kwestie poruszone na kolejnym apelu Pacholąt, który odbył się 30 marca 2017r. Fotograficzne migawki znajdziecie w naszej Galerii.
***
W dniu 24 listopada 2016r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w kolejnym w tym roku szkolnym apelu grupy "Pacholąt". Przypomniano na nim zasady regulaminowego korzystania w szkole z telefonów komórkowych oraz poruszono tematykę higieny włosów. Wręczono też Odznaki Grzecznego Dzieciaka oraz nagrody laureatom konkursów.
ogd list16 
 kon bar jes
kon fot16
Kolejny apel Pacholąt odbył się 27.10.2016r. Rozdano na nim nagrody dla zwycięzców konkursów. Wręczanie nagród poprzedził występ uczniów klasy III C z programem artystycznym pt. "Bądźmy uważni, bądźmy ostrożni!". W ramach kształtowania postaw szanujących wartości przedyskutowano trudny temat TOLERANCJI. Przynano też kolejne Odznaki Grzecznego Dzieciaka.

apel 10 2016
OGD 10 16

>*<
W dniu 24 września 2016r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w pierwszym w tym roku szkolnym apelu grupy "Pacholąt". Przypomniano na nim zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania w szkole. W ramach realizacji priorytetu MEN i KO, dotyczacego kształtowania postaw szanujących wartości poruszono kwestię przyjaźni oraz stosowania form grzecznościowych. Wręczono też Odznaki Grzecznego Dzieciaka.


apel24 09 16
>*<

ROK SZKOLNY 2015/2016


ZDOBYWCY „ODZNAKI GRZECZNEGO DZIECIAKA” - WTZESIEŃ  2015- MAJ 2016R.
                        
Klasa Imię i nazwisko ucznia
1A Piotr Rusak
Mateusz Radzikowski
Maja Kaniecka
Maciej Sobótka
Julia Wieczorek
Marcel Mews
Klaudia Stępień
1B Wiktor Olszyński
Zofia Rydzińska
Agata Umińska
Sandra Ostrowska
Małgorzata Lewandowska
Nikola Nowicka
Wiktoria Kurowska
Oskar Taczyński
1C Iwo Czarnewicz
Igor Kawałkowski
Roksana Szajerka
Julia Urban
Filip Kieszek
Julia Prusakowska
Michał Chyła
1D Zuzanna Polak
Wiktoria Reichel
Marika Sałęgowska
Maksymilian Barański
Nikola Buczkowska
Michał Tylicki
Maja Grabowska
1E Weronika Dziesińska
Samanta Izdebska
Fabian Wodecki
Jesica Węgrecka
Szymon Igras
2A Oliwia Perek
Filip Kalinowski
Kamil Malinowski
Agata Makuch
Julia Kosiorowska
Zuzanna Umińska
Alicja Nowicka

2B Oliwia Lorenc
Marta Madej
Julia Markowicz
Adriana Grajewska
Marta Stawicka
Zuzanna Świerczyńska
Laura Kozłowska
2C Wiktoria Ostrowska
Aleksandra Ziuziakowska
Mateusz Dolata
Szymon Śliwiński
Michalina Kubizna
Inez Strzelczyk
Bartosz Hume

2D Kacper Frela
Miłosz Kostecki
Norbert Szymajda
Oliwia Bauer
Zofia Karasińska
Wanessa Więcek
2E Adam Rutecki
Adrianna Trzcińska
Przemysław Cieszyński
Filip Cybula
Martyna Sadowska
Zuzanna Gawłowska
Marcin Czurakowski
3A Aleksander Goszka
Julia Kleina
Inga Czarnewicz
Wiktoria Plitt
Marta Kaczerowska
Jakub Kucharski
3B Weronika Zych
Marcel Marcinkowski
Marcel Kutkiewicz
Agata Roszczyniała
Oliwia Lewczuk
Julia Wiczarska
Marcel Pąsiek
3C Magdalena Cołbecka
Oliwier Kasprowicz
Wiktoria Górczyńska
Wiktor Parteka
Wiktoria Pęska
Ewelina Trzcińska
3D Patryk Damazyn
Wiktor Pawłowski
Julia Prabucka
Kamil Śliwa
Weronika Kosiorowska
Julia Szczepańska
Maja Stawicka
Agata Brodowska

Gratulujemy!!!

Apele grupy wiekowej "Pacholęta"

W dniu 3 czerwca 2016r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w kolenym apelu grupy "Pacholąt". Tym razem podsumowano osiągnięcia uczniów za miesiąc maj. Wreczono w związku z tym Odznaki Grzecznego Dzieciaka oraz nagrody zdobyte w licznych konkursach.

>*<

Kolejny apel uczniów klas 1-3 odbył się 15 lutego 2015r. Wręczono na nim kolejnym uczniom Odznaki Grzecznego Dzieciaka oraz nagrody zdobyte w konkursie "Laurka dla baci i dziadka".

FOT 0712-001
FOT 0714-001

>*<

W dniu 2 grudnia 2015r. odbył się kolejny apel grupy "Pacholąt". Wręczono na nim nagrody laureatom konkursów szkolnych i "Odznaki Grzecznego Dzieciaka".
W "Uczmiowskim Kąciku Prawnym" poruszono tematykę cyberprzemocy i stalkingu.
>*<
"Uczniowski Kącik Prawny" - taki tytuł nosi cykl pogadanek dla uczniów, które będą prowadzone systematycznie na kolejnych apelach grupy wiekowej "Pacholęta". Zadaniem ich jest edukacja prawna uczniów. Pomysł prowadzenia edukacji prawnej jest pokłosiem udziału przedstawicieli Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców naszej szkoły w spotkaniu z Sędziną Anną Marią Wesołowską, które miało miejsce w dniu 20.10.2015r. w Ramach VIII Grudziądzkiego Forum Porozumienia w Szkole organizowanym przez ODiDZN w Grudziądzu we współpracy z Urzędem Miasta Grudziądz. Pani Sędzia zachęcała do systematycznej edukacji prawnej dzieci i młodzieży oraz rodziców jako jednego ze sposobów profilaktyki agresji. Tym razem na apelu w dniu 20 października 2015r. poruszono temat zniewagi i bójek.
Kolejnym elementem apelu był Pokaz dziecięcej mody na sezon jesień/zima 2015/16 przygotowany z inicjatywy nauczycieli świetlicy szkolnej, który został nagrodzony rzęsistymi brawami.
Tradycyjnie również wręczono Odznaki Grecznego Dzieciaka - nagrodzeni na zdjęciu poniżej.

OGD 10.2015 

>*<
W
dniu 30 września 2015r. odbył się pierwszy w roku szkolnym 2015/16 apel "Pacholąt". Przypomniano zasady bezpiecznego zachowania w szkole ze szczególnym uwzględnieniem przerw międzylekcyjnych. Zgromadzeni uczniowie dowiedzieli się również, iż w roku szkolnym 2015/16 kontunuowany bedzie konkurs, w którym kazdego miesiąca jeden uczen kazdej z klas będzie mógł zdobyć "Odznakę Grzecznego Dzieciaka". Pierwsze przypinki wręczono.

OGD15 09


ROK SZKOLNY 2014/2015


22 czerwca 2015r. odbył się ostatni w roku szkolnym apel grupy "Pacholęta". Fotki jak zwykle w naszej Galerii.
A to ostatni w tym roku szkolnym laureaci Odznaki Grzeczne Dzieciaka:

OGD 06.2015


                          >*<                          
4 maja 2015r. na kolejnym apelu grupy wiekowej wręczono nagrody zwycięzcom konkursów. Oto uchonorowani:

1apel4.05.2015
2apel4.05.2015
3apel4.05.2015
4apel4.05.2015

Nie zabrakło też nowych uczniów, którzy dołączyli do "Grzecznych Dzieciaków".
5apel4.05.2015

>&<

W dniu 19 stycznia 2015r. odbył się kolejny apel grupy wiekowej.


>*<

3.11.2014r. odbył się kolejny apel "Pacholąt". Wręczono na nim Odznaki Grzecznego Dzieciaka oraz nagrody laureatom konkursów szkolnych.
ogd10.14

W dniu 8 września 2014r. odbył się pierwszy apel "Pacholąt". Pierwszoklasistów zapoznano z obowiązującymi w szkole regulaminami, a uczniowie klas II i III je sobie przypomnieli. Poinformowano również o konkursach, ktore w najbliższym czasie będą się odbywały w naszej szkole i zachęcono do udziału w nich. Zgromadzeni uczniowie dowiedzieli się również, iż w roku szkolnym 2014/15, wzorem roku poprzedniego, będą mogli zdobywać "Odznakę Grzecznego Dzieciaka".

ZDOBYWCY „ODZNAKI GRZECZNEGO DZIECIAKA”
- WTZESIEŃ  2014- MAJ 2015R.

Klasa Imię i nazwisko ucznia
1A Wiktoria Bielik
Agata Makuch
Dominika Kutnik
Oliwia Perek
Zuzanna Umińska
Alicja Nowicka
1B Julia Markowicz
Marta Stawicka
Adriana Grajewska
Amelia Węsierska
Laura Kozłowska
Maja Ziółkowska
1C Michalina Kubizna
Mateusz Dolata
Inez Strzelczyk
Szymon Śliwiński
Anna Kubizna
1D Miłosz Kostecki
Zofia Grabowska
Kacper Frela
Norbert Szymajda
1E Oliwia Chełmowska
Zuzanna Gawłowska
Zofia Grabowska
Klaudia Jarocka
Dominik Pietrewicz
2A Julia Kleina
Wiktoria
Plitt
Konrad Muzal
Marta Kaczorowska
Inga Czarnewicz
2B Marcel Pąsiek
Weronika Zych
Agata Roszczyniała
Oliwia Lewczuk
Alicja Tomczyk
2C Wiktoria Górczyńska
Magdalena Cołbecka
Wiktor Parteka
Mikołaj Szczerbaty
2D Julia Kaniecka
Julia Prabucka
Michał Ostrowski
Julia Szczepańska
Maja Stawicka
Agata Brodowska
3A Julia Giżycka
Maciej Kleina
Marta Makuch
Weronika Rusak
Oliwia Kerner
Wiktoria Stankiewicz
3B Oliwia Krużyńska
Michał Kotlewski
Katarzyna Fryzeł
Martyna Żmijewska
Kacper Drozd
Oliwier Jarzyński
3C Ewelina Gronczewska
Lilianna Ziętek
Lena Niedzwiedzinska
Martyna Szafrańska
Agnieszka Makowska
Kacper Szumkow

kfoto kzzrd
kjesien
 

Gratulujemy!!!

>*<

ROK SZKOLNY 2013/2014

ZDOBYWCY „ODZNAKI GRZECZNEGO DZIECIAKA” - STYCZEŃ - CZERWIEC

ogd1


Klasa Imię i nazwisko ucznia
1a Plitt Wiktoria
Kaczerowska Marta
Kleina Julia
Kucharski Jakub
1b Lewczuk Oliwia
Pąsiek Marcel
Roszczyniała Agata
Zych Weronika
1c Cołbecka Magdalena
Górczyńska Wiktoria
Parteka Wiktor
1d Brodowska Agata
Ostrowski Michał

Prabucka Julia
Stawicka Maja

2a Kerner Oliwia
Kleina Maciej
Rusak Weronika
Sałęgowska Natalia
2b Berżyńska Paulina
Buzanowski Mateusz
Oliwia Chyła
Wiśniewska Dominika
2c Gronczewska Ewelina
Niedzwiedzinska Lena
Ścibior Magdalena
Ziętek Lilianna
3a Chrzanowska Natalia
Gniadek Julia
Kwietniewska Aleksandra
Zaborowska Magdalena
3b Blicharska Zuzanna
Kaszuba Julia
Wegner Weronika
3c Bągalska Oliwia
Chlebicka Martyna
Sukalska Paula
3d Bereza Laura
Hińcza Adrian
Kwiatkowska Emilia

Gratulujemy!!!

© 2011-2012 Strona zaprojektowana przez Bartosz Bociek
Odsłon artykułów:
1170481