maly sam

"Mały Samorządzik" tworzy grupa wiekowa "Pacholęta" obejmująca uczniów klas I - III.
Zakładka ta poświęcona jest jej inicjatywom.

ODZNAKA GRZECZNEGO DZIECIAKA  ogd

Na apelu grupy wiekowej PACHOLĘTA w dniu 31 stycznia 2014r. ogłosiliśmy konkurs, którego celem ma być podniesienie kultury osobistej oraz bezpieczeństwa uczniów klas I - III w naszej szkole. Na apelu raz w semestrze (do końca roku szkolnego 2016/17 - raz w miesiącu) najgrzeczniejsi uczniowie z każdej z klasy, których wyłonią wychowawcy klas, otrzymają ODZNAKI GRZECZNEGO DZIECIAKA,  a ich nazwiska zostaną podane do publicznej wiadomości na tychże apelach i umieszczone na podświetlanej tablicy holu na I piętrze oraz na stronie internetowej.

ROK SZKOLNY 2017/18

ZDOBYWCY „ODZNAKI GRZECZNEGO DZIECIAKA” -
I semestr
Klasa Imię i nazwisko ucznia
1a  Jesika Wieczorkowska, Pecold Dominika
1b Igor Nowak, Szymon Gędziarski, Julia Kula, Mikołaj Przerwa, Paweł Szutkowski
1c Alan Bonna, Błażej Igras, Paweł Kieszek, Maja Ładzik, Malwina Maciejewska, Natalia Śliwińska, Nadia Środek
2a Natalia Krupa, Aleksandra Fijałkowska, Lucjan Sobiech
2b Kacper Chudziński, Amelia Gurzyńska, Szymon Igras, Lena Gołąb, Kacper Wysocki, Laura Zakierska
3a Maciej Sobótka, Mateusz Radzikowski, Mateusz Skalij, Piotr Rusak, Joanna Brodowska, Klaudia Stępień, Maja Kaniecka, Aleksandra Lisowska, Daria Boguszewska, Julia Wieczorek
3b Laura Cichocka, Wiktoria Cichocka, Wiktoria Kurowska, Małgorzata Lewandowska, Nikola Nowicka, Wiktor Olszyński, Sandra Ostrowska, Zofia Rydzińska, Franciszek Szczerbowski, Oskar Taczyński, Agata Umińska, Mateusz Zielaskowski
3c Michał Chyła, Iwo Czarnewicz, Roksana Krasna, Amelia Bober, Julia Prusakowska, Filip Kieszek
3d Maksymilian Barański, Maja Grabowska, Oliwia Konecka, Zuzanna Polak, Mateusz Rakoczy, Marika Sałęgowska, Michał Tylicki
3e Melisa Skambara, Weronika Dziesińska, Nikodem Schmidt

Apel 29.05.2018 r.

W trakcie majowego apelu grupy wiekowej Pacholęta wręczono nagrody laureatom konkursów szkolnych i pozaszkolnych, m.in.:  ekologicznego, krzyżówkowo - łamigłówkowego, profilaktycznego oraz prozdrowotnego. Rozstrzygniete zostały także zmagania wdrażające uczniów do systematycznego oszczędzania w SKO. Przypomniano także uczniom zasady bezpiecznego i regulaminowego spędzania przerw na boisku szkolnym. Fotografie umieściliśmy w naszej Galerii.

Apel 24.04.2018 r.

Kwietniowy apel najmłodszej grupy wiekowej poświęcony był nie tylko wręczeniu nagród laureatom konkursów, ale przede wszystkim przypomniał uczniom zasady bezpiecznego i regulaminowego spędzania przerw.

apel24.04.18

Apel 18.12.2017 r.

Ten apel był szczególnym, ponieważ nie tylko wreczono na nim nagrody laureatom konkursów, których tematyka wiązała się ze świętami Bożego Narodzenia, ale także pożegnaliśmy na nim długoletnią pracowniczkę naszej szkoły Panią Hannę Dawid, która odeszła po wieloletniej pracy na zasłużoną emeryturę. Nie obyło się oczywiście bez łez wzruszenia.
apel18 12 2017

Apel 28.11.2017r.

Na kolejnym apelu najmłodszej grupy wiekowej, który miał miejsce 28.11.2017 r. przypomniano zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania na terenie szkoły oraz o obowiązku przygotowywania się uczniów do zajęć. Wicedyrektor zwróciłą uwagę, że od 1 grudnia 2017r. będzie obowiązywał nowy statut naszej szkoły, który zostanie opublikowany na stronie internetowej naszej szkoły i zasugerowała zapoznanie się z nim ze szczególnym uwzględnieniem praw i obowiązków uczniów oraz zasadami oceniania wewnątrzszkolnego. Wręczono też nagrody laureatom szkolnych konkursów.

apel  11.2017

Apel 31.10.2017r.

W dniu 31.10.2017r. odbył się kolejny apel najmłodszej grupy wiekowej. Wręczono na nim nagrody laureatom szkolnych konkursów (fotki w Galerii) oraz przypomniano zasady bezpiecznego zachowania w czasie pobytuw szkole, a w szczególności spędzania przerw.

Wspaniała inicjatywa uczniów klasy 3 b

Po wizycie uczniów w Gabinecie Weterynarii "Rudy Kot" przy ul. Kustronia 3, która wywarła na dzieciaczkach tak silne emocje. Były łzy wzruszenia na widok bezbronnych kociaków, o które dbają wspaniałe lekarki. Po powrocie do szkoły padło pytanie: "Czy my możemy pomagać tym kociakom?". Tym razem łzy wzruszenia napłynęły w moje oczy - oczy wychowawcy. Po konsultacji z rodzicami zapadła decyzja - ruszamy z akcją. Zbieramy mokrą karmę, koce i zabawki i co miesiąc będziemy przekazywali kociakom.
Kochane moje dzieciaki jesteście wspaniałe i macie wielkie serducha.
Dziękuję Wam za fajny pomysł i Rodzicom za wsparcie. Brawo!
Zachęcamy uczniów z innych klas do przyłączenia się do inicjatywy uczniów klasy 3 b. Zapraszamy do współpracy.
                                                    /opr.wych. Dorota Drews-Murawska/

rudy kot