maly sam

"Mały Samorządzik" tworzy grupa wiekowa "Pacholęta" obejmująca uczniów klas I - III.
Zakładka ta poświęcona jest jej inicjatywom.

ODZNAKA GRZECZNEGO DZIECIAKA  ogd

Na apelu grupy wiekowej PACHOLĘTA w dniu 31 stycznia 2014r. ogłosiliśmy konkurs, którego celem ma być podniesienie kultury osobistej oraz bezpieczeństwa uczniów klas I - III w naszej szkole. Na apelu raz w semestrze (do końca roku szkolnego 2016/17 - raz w miesiącu) najgrzeczniejsi uczniowie z każdej z klasy, których wyłonią wychowawcy klas, otrzymają ODZNAKI GRZECZNEGO DZIECIAKA,  a ich nazwiska zostaną podane do publicznej wiadomości na tychże apelach i umieszczone na podświetlanej tablicy holu na I piętrze oraz na stronie internetowej.

ROK SZKOLNY 2017/18

ZDOBYWCY „ODZNAKI GRZECZNEGO DZIECIAKA” -
I semestr
Klasa Imię i nazwisko ucznia

Apel 18.12.2017 r.

Ten apel był szczególnym, ponieważ nie tylko wreczono na nim nagrody laureatom konkursów, których tematyka wiązała się ze świętami Bożego Narodzenia, ale także pożegnaliśmy na nim długoletnią pracowniczkę naszej szkoły Panią Hannę Dawid, która odeszła po wieloletniej pracy na zasłużoną emeryturę. Nie obyło się oczywiście bez łez wzruszenia.
apel18 12 2017

Apel 28.11.2017r.

Na kolejnym apelu najmłodszej grupy wiekowej, który miał miejsce 28.11.2017 r. przypomniano zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania na terenie szkoły oraz o obowiązku przygotowywania się uczniów do zajęć. Wicedyrektor zwróciłą uwagę, że od 1 grudnia 2017r. będzie obowiązywał nowy statut naszej szkoły, który zostanie opublikowany na stronie internetowej naszej szkoły i zasugerowała zapoznanie się z nim ze szczególnym uwzględnieniem praw i obowiązków uczniów oraz zasadami oceniania wewnątrzszkolnego. Wręczono też nagrody laureatom szkolnych konkursów.

apel  11.2017

Apel 31.10.2017r.

W dniu 31.10.2017r. odbył się kolejny apel najmłodszej grupy wiekowej. Wręczono na nim nagrody laureatom szkolnych konkursów (fotki w Galerii) oraz przypomniano zasady bezpiecznego zachowania w czasie pobytuw szkole a w szczególności spędzania przerw.

Wspaniała inicjatywa uczniów klasy 3 b

Po wizycie uczniów w Gabinecie Weterynarii "Rudy Kot" przy ul. Kustronia 3, która wywarła na dzieciaczkach tak silne emocje. Były łzy wzruszenia na widok bezbronnych kociaków, o które dbają wspaniałe lekarki. Po powrocie do szkoły padło pytanie: "Czy my możemy pomagać tym kociakom?". Tym razem łzy wzruszenia napłynęły w moje oczy - oczy wychowawcy. Po konsultacji z rodzicami zapadła decyzja - ruszamy z akcją. Zbieramy mokrą karmę, koce i zabawki i co miesiąc będziemy przekazywali kociakom.
Kochane moje dzieciaki jesteście wspaniałe i macie wielkie serducha.
Dziękuję Wam za fajny pomysł i Rodzicom za wsparcie. Brawo!
Zachęcamy uczniów z innych klas do przyłączenia się do inicjatywy uczniów klasy 3 b. Zapraszamy do współpracy.
                                                    /opr.wych. Dorota Drews-Murawska/

rudy kot

ROK SZKOLNY 2016/17
ZDOBYWCY „ODZNAKI GRZECZNEGO DZIECIAKA”