OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2017/18

"Pierwszy start lekkoatletyczny"

W dniu 4 czerwca br. odbyły się zawody sportowe pod nazwą "Pierwszy start lekkoatletyczny", w których brali udział uczniowie klas trzecich. Dzieci z grudziądzkich szkół konkurowały na stadionie Olimpii w następujących konkurencjach:
- bieg na dystansie 40 m
- skok w dal z miejsca obunóż
- rzut piłeczką palantową
- bieg na dystansie 400 m.
Najlepszym wśród chłopców okazał się Iwo Czarnewicz (kl. IIIc), który zwyciężył w skoku w dal z miejsca obunóż. Gratulujemy I miejsca!!!

Kocham Ręczną na Orliku

Pierwsza runda ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Fundację Orły Sportu, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PGNiG – Kocham Ręczną na Orliku odbyła się na orliku Szkoły Podstawowej nr 7 w Grudziądzu .
    W turnieju wystąpiły zespoły chłopców klas III – IV - SP 20 – 3 drużyny oraz SP 18 – 3 drużyny. Turniej eliminacyjny wygrała Szkoła Podstawowa nr 18, która wywalczyła awans do etapu rozgrywek wojewódzkich.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!!!

orlik2018 2
 orlik2018 1

Orlen Warsaw – Święto Biegania

21.04.2018 r. na stadionie PGE Narodowy w Warszawie w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego odbył się bieg Orlen Warsaw – Święto Biegania. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 18 w Grudziądzu wzięła udział promując akcję „Bieganie to dla Ciebie więcej niż sport”.
Uczestnicy biegu: Oliwia Krużyńska, Julia Brodowska, Martyna Kokoszyńska, Nadia Śliwińska, Oliwia Bauer, Sebastian Zabielski, Remigiusz Zabielski, Filip Graczkowski, Patryk Słowiński.

orlen2018

Projekt „Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej”

Od 1 września 2015 roku nasza szkoła przystąpiła do pięcioletniego projektu „Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej” organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Związek Piłki Ręcznej. Celem projektu jest zwiększenie zasięgu – odbudowanie szkolenia w regionach, w których piłka ręczna została zaniedbana lub zapomniana, powiększenie liczby dzieci i młodzieży uprawiających tę dyscyplinę, szerokie jej propagowanie, szczególnie w szkołach podstawowych, prowadzenie szkoleń, pokazów i kursów dla nauczycieli oraz doposażenie w materiały edukacyjne i sprzęt sportowy.

Dla naszej szkoły projekt ma dużą wartość, tym bardziej że funkcjonują w niej już cztery klasy sportowe, których nauczycielem jest pan Bartłomiej Dominikowski – instruktor piłki ręcznej.

*************
Gramy w Ręczną to nowy program ZPRP i MSiT dla dzieci z klas I - IV szkół podstawowych.W naszej szkole zajęcia pozalekcyjne są prowadzone dwa razy w tygodniu dla dzieci klas I - III.
GWR1 4a
GWR1 4b

***

16.01.2018r. odbyły się Mistrzostwa Miasta szkół podstawowych w tenisie stołowym. Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła I miejsce. Skład drużyny :
1. Olaf Marcinkowski - kl. 6a
2. Konrad Muzal - kl. 5a
Chłopcy wywalczyli awans do ćwierćfinału wojewódzkiego.
Gratulujemy!
tenis3

II miejsce w półfinale wojewódzkim IGRZYSK DZIECI Szkolnego Związku Sportowego

dypl IIm 17

II miejsce w półfinale wojewódzkim IGRZYSK DZIECI Szkolnego Związku Sportowego w mini piłce ręcznej chłopców rocznik 2005 i młodsi i awans do finału wojewódzkiego, to efekty udziału naszej drużyny w ostatnich zawodach.
Skład drużyny:
O.Jarzyński, O.Kuchta, Ł.Janicki, A.Szczepaniak, S. Zabielski, M.Rutecki, I.Nowiński, M.Zalewski, M.Bania, M.Buzanowski, K.Pawłowski.

II pil recz 17

I miejsce w Mistrzostwach Miasta Grudziądza w mini piłce ręcznej chłopców.

Skład drużyny: Oliwier Jarzynski, Mikołaj Rutecki, Paweł Kulczyk, Kuba Pawłowski, Maciej Bania, Mateusz Buzanowski, Łukasz Janicki, Igor Nowiński, Karol Szczypiński, Oliwier Wiśniewski, Oliwier Kuchta.

MMGpilrecz1lok2017

III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt

Skład drużyny: Maja Żmijewska, Aleksandra Kwietniewska, Julia Kocięba, Nikola Stryjek, Agnieszka Besaraba, Klaudia Bochra, Oliwia Szczepanek, Julia Chmurzynska, Wiktoria Olafsson.
IMS2017

Gratulujemy i życzymy kolejnych miejsc "na pudle"!!!

Dnia 16.09.2017r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wzięli udział w trzeciej edycji biegu charytatywnego "Przegoń przemoc - wybierz pomoc". Bieg odbył się na dystansie 5 km. Organizatorem imprezy było Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu.

wrzesien2017