OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2018/19

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 18 W GRUDZIĄDZU
W KUJAWSKO – POMORSKICH IGRZYSKACH  DZIECI W  PIŁCE RĘCZNEJ

Skład drużyny:
Aleks Szczepaniak, Kacper Koptera , Jakub Lindemann, Maksymilian Kleina, Igor Wirkowski , Sebastian Zabielski, Patryk Damazyn, Damian Wróblewski, Jakub Tafliński, Marcel Kutkiewicz

W zawodach tych uczesniczyło 60 drużyn.

GRATULUJEMY !!!

K P igrz pilrecz2018

I miejsce dla drużyny dziewcząt
Szkoły Podstawowej nr 18 w Grudziądzu
w IGRZYSKACH  MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W  PIŁCE RĘCZNEJ

Skład Drużyny: Agnieszka Besaraba, Ramona Nadolna, Maja Żmijewska, Klaudia Bochra, Julia Kocięba, Aleksandra Kwietniewska, Nikola Stryjek, Wiktoria Olafsson, Oliwia Krużyńska, Martyna Szafrańska, Oliwia Bągalska

GRATULUJEMY !!!

pil recz 2018 11

II miejsce dla drużyny dziewcząt
Szkoły Podstawowej nr 18 w Grudziądzu
w Mistrzostwach Miasta w Mini piłce ręcznej

W dniu 4 czerwca br. odbyły się Mistrzostwa Miasta w Mini piłce ręcznej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Julia Prabucka, Julia Szczepańska, Julia Kaniecka, Agata Brodowka, Maja Waruszewska, Martyna Żmijewska, Nadia Śliwińska, Julia Murawska. Dziewczęst zdobyły drugą lokatę. Gratulujemy !!!
 pil recz dz 2018

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2017/18

"Pierwszy start lekkoatletyczny"

W dniu 4 czerwca br. odbyły się zawody sportowe pod nazwą "Pierwszy start lekkoatletyczny", w których brali udział uczniowie klas trzecich. Dzieci z grudziądzkich szkół konkurowały na stadionie Olimpii w następujących konkurencjach:
- bieg na dystansie 40 m
- skok w dal z miejsca obunóż
- rzut piłeczką palantową
- bieg na dystansie 400 m.
Najlepszym wśród chłopców okazał się Iwo Czarnewicz (kl. IIIc), który zwyciężył w skoku w dal z miejsca obunóż. Gratulujemy I miejsca!!!

Kocham Ręczną na Orliku

Pierwsza runda ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Fundację Orły Sportu, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PGNiG – Kocham Ręczną na Orliku odbyła się na orliku Szkoły Podstawowej nr 7 w Grudziądzu .
    W turnieju wystąpiły zespoły chłopców klas III – IV - SP 20 – 3 drużyny oraz SP 18 – 3 drużyny. Turniej eliminacyjny wygrała Szkoła Podstawowa nr 18, która wywalczyła awans do etapu rozgrywek wojewódzkich.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!!!

orlik2018 2
 orlik2018 1

Orlen Warsaw – Święto Biegania

21.04.2018 r. na stadionie PGE Narodowy w Warszawie w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego odbył się bieg Orlen Warsaw – Święto Biegania. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 18 w Grudziądzu wzięła udział promując akcję „Bieganie to dla Ciebie więcej niż sport”.
Uczestnicy biegu: Oliwia Krużyńska, Julia Brodowska, Martyna Kokoszyńska, Nadia Śliwińska, Oliwia Bauer, Sebastian Zabielski, Remigiusz Zabielski, Filip Graczkowski, Patryk Słowiński.

orlen2018

Projekt „Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej”

Od 1 września 2015 roku nasza szkoła przystąpiła do pięcioletniego projektu „Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej” organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Związek Piłki Ręcznej. Celem projektu jest zwiększenie zasięgu – odbudowanie szkolenia w regionach, w których piłka ręczna została zaniedbana lub zapomniana, powiększenie liczby dzieci i młodzieży uprawiających tę dyscyplinę, szerokie jej propagowanie, szczególnie w szkołach podstawowych, prowadzenie szkoleń, pokazów i kursów dla nauczycieli oraz doposażenie w materiały edukacyjne i sprzęt sportowy.

Dla naszej szkoły projekt ma dużą wartość, tym bardziej że funkcjonują w niej już cztery klasy sportowe, których nauczycielem jest pan Bartłomiej Dominikowski – instruktor piłki ręcznej.

*************
Gramy w Ręczną to nowy program ZPRP i MSiT dla dzieci z klas I - IV szkół podstawowych.W naszej szkole zajęcia pozalekcyjne są prowadzone dwa razy w tygodniu dla dzieci klas I - III.
GWR1 4a
GWR1 4b

***

16.01.2018r. odbyły się Mistrzostwa Miasta szkół podstawowych w tenisie stołowym. Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła I miejsce. Skład drużyny :
1. Olaf Marcinkowski - kl. 6a
2. Konrad Muzal - kl. 5a
Chłopcy wywalczyli awans do ćwierćfinału wojewódzkiego.
Gratulujemy!
tenis3

II miejsce w półfinale wojewódzkim IGRZYSK DZIECI Szkolnego Związku Sportowego

dypl IIm 17

II miejsce w półfinale wojewódzkim IGRZYSK DZIECI Szkolnego Związku Sportowego w mini piłce ręcznej chłopców rocznik 2005 i młodsi i awans do finału wojewódzkiego, to efekty udziału naszej drużyny w ostatnich zawodach.
Skład drużyny:
O.Jarzyński, O.Kuchta, Ł.Janicki, A.Szczepaniak, S. Zabielski, M.Rutecki, I.Nowiński, M.Zalewski, M.Bania, M.Buzanowski, K.Pawłowski.

II pil recz 17

I miejsce w Mistrzostwach Miasta Grudziądza w mini piłce ręcznej chłopców.

Skład drużyny: Oliwier Jarzynski, Mikołaj Rutecki, Paweł Kulczyk, Kuba Pawłowski, Maciej Bania, Mateusz Buzanowski, Łukasz Janicki, Igor Nowiński, Karol Szczypiński, Oliwier Wiśniewski, Oliwier Kuchta.

MMGpilrecz1lok2017

III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt

Skład drużyny: Maja Żmijewska, Aleksandra Kwietniewska, Julia Kocięba, Nikola Stryjek, Agnieszka Besaraba, Klaudia Bochra, Oliwia Szczepanek, Julia Chmurzynska, Wiktoria Olafsson.
IMS2017

Gratulujemy i życzymy kolejnych miejsc "na pudle"!!!

Dnia 16.09.2017r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wzięli udział w trzeciej edycji biegu charytatywnego "Przegoń przemoc - wybierz pomoc". Bieg odbył się na dystansie 5 km. Organizatorem imprezy było Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu.

wrzesien2017