Drukuj

plansza bezpieczna plus1Każdego roku na polskich drogach giną tysiące osób. Statystyki Komendy Głównej Policji alarmują o ogromnej ilości wypadków drogowych z udziałem nieletnich. Codzienna droga do szkoły, uliczne gry i zabawy czy jazda rowerem stanowią bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia naszych najmłodszych. Wraz ze wzrostem natężenia ruchu drogowego szczególnie naglącą wydaje się potrzeba uposażenia młodych ludzi w wiedzę i nawyki niezbędne do świadomego i odpowiedzialnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drogach. Wprowadzanie już od najmłodszych lat programów edukacyjnych z wychowania komunikacyjnego służy nie tylko doraźnej ochronie dzieci lecz wpływa na kształtowanie postaw  i rozwijanie kultury jazdy przyszłych kierowców. Działania dydaktyczne z zakresu ruchu drogowego prowadzone w początkowych etapach kształcenia stanowią więc jeden ze skuteczniejszych środków prewencyjnych, który może zminimalizować ryzyko wypadków komunikacyjnych.
Odpowiedzialność za poprawę bezpieczeństwa i jakości poruszania się po polskich drogach spoczywa nie tylko w rękach szkolnych koordynatorów ruchu drogowego, ale przede wszystkim rodziców. Oni to stanowią największy autorytet dla swoich dzieci. Rodzice i opiekunowie powinni utrwalać w praktyce wiadomości i umiejętności zdobyte przez dzieci w procesie kształcenia, powinni też dawać przykład postaw godnych naśladowania. W uświadomieniu niebezpieczeństw i potrzeby przestrzegania przepisów prawa i kodeksu drogowego pomogła dzieciom z naszej szkoły wizyta funkcjonariusza Policji.
W dniu 15 września naszych uczniów odwiedził asp. Robert Szablewski funkcjonariusz Policji Miejskiej w Grudziądzu. Przypomniał dzieciom o podstawowych zasadach przestrzegania ruchu drogowego, by nasze pociechy czuły się bezpiecznie   w drodze do szkoły. Na pamiątkę wizyty uczniowie klasy 1a,1b i 1c otrzymali elementy odblaskowe, które wspomogą bezpieczeństwo dzieci.
Fotograficzne wspomnienia znajdują się w naszej Galerii. Zapraszamy.