baner  2017
Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!!!

wakacje
 
Czas trwania: 20 czerwca - 31 sierpnia 2019 r.
 
Chcąc uniknąć zagrożeń wakacyjnych proszę o zapoznanie się z informacją przekazną przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty:
 
https://kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/download./zal_00008853_01_01.pdf

Pamiętając o realizacji zalecenia MEN dotyczącego realizowania zadań związanych z apewnianiem uczniom bezpieczenstwa oraqz prowadzeniem działań profilaktycznych w tym zakresie klasa 3a udała się do multimedialnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej „Ognik". Oto notatka z tego wydarzenia:

Wizyta dzieci z klasy III a w multimedialnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej „Ognik"

Dnia 7 czerwca 2019 roku uczniowie klasy III a wraz z wychowawcami i rodzicami  byli na wycieczce w multimedialnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej „Ognik” mieszczącym się przy Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 na osiedlu Rządz. Na miejscu uczniowie zapoznali się z pięknym nowym obiektem, w którym pracują zawodowi strażacy oraz z pracą strażaków. Sympatyczni panowie strażacy z jednostki ratowniczo – gaśniczej poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Uczniowie podziwiali ogromne samochody strażackie, którymi strażacy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów, np. nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy, ubranie specjalne – żaroodporne.
W ramach zajęć dzieci zapoznały się z pracą strażaka, zagrożeniami pożarowymi czającymi się w domowym pokoju, kuchni czy łazience. Usłyszały o „cichym zabójcy”, jakim jest tlenek węgla. Duży nacisk położony został także na bezpieczeństwo nad wodą zarówno w porze letniej jak i zimowej. Na przestrzeni kilkunastu metrów dzieci na własne oczy mogły porównać piękny las i zniszczenia, które dokonuje w tym środowisku pożar, który często rozpoczyna się od małego pożaru traw lub miejsc biwakowych.
Podczas rozmowy uczniowie dowiedzieli się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu. Strażacy uświadomili dzieciom że:
- nie wolno: bawić się zapałkami, zapalniczką czy  urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w domu;
- co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i  jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc na numer alarmowy 998 lub 112 podając dokładny adres, imię i nazwisko oraz swój numer telefonu;
- jak zachować się w razie pożaru ( sami nie gasimy pożaru, nie otwieramy okien, nie chowamy się w trudno dostępnych miejscach, jak najszybciej opuszczamy pomieszczenie, zawsze słuchamy poleceń ratowników).
Nie zapomnieliśmy także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Dzieci ochoczo wcieliły się w rolę małego strażaka przymierzając strój strażaków, pokonując tor przeszkód i wirtualną jazdą prawdziwym strażackim samochodem udały się ugasić fikcyjny pożar.
     Wizyta zakończyła się krótkim podsumowaniem. Zaobserwowaliśmy wiele sytuacji jak powstają pożary, na co zwrócić uwagę, aby ich uniknąć, jak należy się zachować w różnych życiowych sytuacjach. Dowiedzieliśmy się tutaj, jak gasić pożar oleju na kuchence, jak uniknąć zaczadzenia tlenkiem węgla w łazience. Jak zachować się na biwaku, jak  zachować się, jak wpadniemy do wody pod załamanym lodem.
     Wizyta  dzieci w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej „Ognik” bardzo się podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w naszej pamięci.
     Zapraszamy wkrótce do Galerii na fotograficzny spacer po Centrum Edukacji Przeciwpożarowej „Ognik”.

                                           Opracowały: Jolanta Fischer, Małgorzata Miesikowska

Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu informuje, że w okresie wakacji letnich w 2019 roku przez 8 tygodni tj. od 24 czerwca do 16 sierpnia 2019 r. organizowane będą półkolonie dla dzieci grudziądzkich szkół podstawowych (klasy I – VIII).

Półkolonie będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 16.00 po uprzednim podpisaniu przez Rodziców stosowanych dokumentów oraz dokonaniu opłat ustalonych przez organizatora półkolonii.

Półkolonie będą się odbywały w następujących szkołach:

24.06 – 5.07.2019 – Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Mikołaja z Ryńska 6

8.07. – 19.07.2019 – Szkoła Podstawowa Nr 21, ul. Nauczycielska 19

22.07 – 2.08.2019 – Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Żeromskiego 8

5.08 – 16.08.2018 r. – Szkoła Podstawowa Nr 20, ul. Sobieskiego 12,

Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko na półkolonie w czasie wakacji powinni zgłaszać się bezpośrednio do szkół, które będą organizowały półkolonie w celu podpisania stosownych dokumentów. Dokumenty będą wydawane i przyjmowane w sekretariatach wym. szkół w godz. 7.00 – 15.00 w następujących terminach:

do Szkoły Podstawowej Nr 8 – do 31 maja 2019 r.

do pozostałych szkół tj. SP Nr 21, SP Nr 2 i SP Nr 20 – do 7 czerwca 2019 r.

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – nasi uczniowie i nauczyciele w tym dniu byli ubrani na niebiesko. Takie inicjatywy mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Obchody Dnia są też okazją do międzynarodowej współpracy w tej dziedzinie, do wspólnego rozpatrywania szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu jest okazją aby głośno mówić nie tylko o potrzebach autystycznych dzieci czy dorosłych dotkniętych autyzmem ale i ich rodzin, przyjaciół.

                                                                                   /oprac. K. Śnieżek/

aut1 
 aut2
 aut3
 aut4

   Dnia 20 marca 2019 r. w naszej szkole odbyła się cykliczna impreza środowiskowa „Potyczki rodzinne”. Hasłem tegorocznej imprezy było „Dzień dobry, wiosno!”
   Główny cel to zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. Ponadto priorytetem było zacieśnianie więzi rodzinnych i integrację środowiska lokalnego ze szkołą, wyzwalanie pozytywnych emocji, kształtowanie umiejętności spędzania czasu wolnego.
    Pani dyrektor powitała przybyłych gości bohaterów naszej imprezy - rodziny: Drozd, Milusz i Środek wraz z dziećmi oraz przybyłą publiczność.
    Wiosenne popołudnie spędziliśmy w bardzo sympatycznej atmosferze. Wszyscy się wyśmienicie bawili. Organizatorzy przygotowali 10 konkurencji, między innymi: „Rzuty woreczków do kosza- kto celniej” z odległości 3 m.; „Tata- majsterkowicz” (zadaniem taty było wbicie w deskę gwoździa 2 uderzeniami młotka);  „Najdłuższa skórka” (rodzice wraz dziećmi starali się obrać jabłko w taki sposób, by skórka się nie rozerwała); „Krawiecka rodzinka” (zadaniem uczestników było nawlec nitkę i przyszyć guzik z 4 dziurkami) czy konkurencja „Rodzinny portret” (zadaniem dzieci było narysowanie portretu mamy lub taty z zawiązanymi oczami). Dużo emocji zdobyła konkurencja „Golenie taty”, w której to brały udział 2 osoby z rodziny (tata + dziecko). Zadaniem dziecka było jak najdokładniej „ogolić” tatę patyczkiem do lodów.
    Na zakończenie zabawy rodziny otrzymały pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów: Pana Macieja Koniecznego - „Restauracja grudziądzka”, Pana Masłowskiego - ośrodek „Rywal”, Panią M. Umińską menadżera kręgielni hotelu „Rad” , Centrum zabaw „Miasteczkolandia”, właściciela salonu fryzjerskiego „PrzemoFryz" oraz zaprzyjaźnionego darczyńcę, który chciałmpozostać anonimowy. Wśród publiczności zostały również wylosowane atrakcyjne nagrody.
    Konkurencje sprawnościowe zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny. Fotograficzne wspomnienia - Galeria.
     Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w „Potyczkach rodzinnych” do integracji naszej szkolnej społeczności.

                                                              Organizatorzy:

                               Jolanta Fischer, Małgorzata Miesikowska, Kamila Śnieżek,
                                   Elżbieta Makowska, Ewa Zygadlewicz, Michał Horna.

potrodz2019

Podkategorie

© 2011-2012 Strona zaprojektowana przez Bartosz Bociek
Odsłon artykułów:
1265492