baner  2017

XV MIEJSKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

Dnia 8 grudnia 2017 r. na terenie naszej szkoły odbył się jubileuszowy XV MIEJSKI PRZEGLĄD  TWÓRCZOŚCI  ARTYSTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH. Pan dyrektor Cezary Darłak powitał zaproszonych gości i uczestników imprezy. Łącznie w przeglądzie uczestniczyło 126 dzieci.  Po powitaniu przez prowadzące przegląd p. Kamilę Śnieżek i p. Justynę Zielińską nastąpiły prezentacje. Ze wzruszeniem patrzyliśmy jak sala gimnastyczna wypełniła się kolorowymi strojami przedszkolaków. Na przegląd przybyły również dzieci z naszej szkoły razem z wychowawcami i nauczycielami wspierającymi oraz zaproszeni rodzice.
Nastąpiła prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych z całego miasta:  Przedszkola Miejskiego „Tarpno”- grupa „Bratki” , Przedszkola  Miejskiego „Kopernik”- grupa „Biedronki” oraz grupa „Krasnale”, Niepublicznego Przedszkola „Dom Małego Skrzata”- grupa „Elfy”,  Zespołu Placówek Edukacyjno- Rewalidacyjnych nr 1,  Szkoły Podstawowej nr 13, Szkoły Podstawowej nr 15,  Szkoły Podstawowej nr 17 i gospodarzy przeglądu Szkoły Podstawowej nr 18 – klasy I a pod kierunkiem p. Katarzyny Dudzińskiej,
p. Mirosławy Rybczyńskiej, dzieci z klasy II a pod kierunkiem p. Jolanty Fischer i p. Małgorzaty Miesikowskiej.
      Po prezentacji odbyło się wręczanie nagród, słodkich niespodzianek dla dzieci, nauczycieli i ich opiekunów.
        Wszyscy zasługują na uznanie za zaangażowanie, twórczą aktywność, umiejętność pracy w zespole, pragnienie rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, opiekunom zespołów, pod których okiem dzieci przygotowywały prezentacje oraz sponsorom nagród i upominków.

Fotograficzne wspomnienia jak zwykle znajdziecie w naszej Galerii.

/oprac. Małgorzata Miesikowska/

Wydano Poradnik „Hymn Polski”

ze strony Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy:

Informujemy, że na stronie MSWiA dostępna jest najnowsza publikacja dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski”. Powstała ona z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey – dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska – kustosz tego Muzeum.

Ta bogato ilustrowana broszura zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.
Szczegółowe informacje w serwisie: https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/16229,Poradnik-Hymn-Polski-czyli-jak-spiewac-z-szacunkiem-i-bez-bledow.html

W naszej szkole poradnik dostępny w wersji papierowej w bibliotece.

XI Powiatowy Turniej Ekologiczny rozstrzygnięty

Dnia 8 grudnia 2017 roku w Starostwie Powiatowym odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Ekologicznego. 11 edycja konkursu odbyła się 23 listopada 2017 r. w naszej szkole. W zmaganiach wzięło udział 102 uczniów z 18 szkół podstawowych i 10 gimnazjów z Grudziądza oraz terenu powiatu grudziądzkiego. W kategorii szkół podstawowych uczenice naszej szkoły: Ewelina Gronczewska z klasy VI C zdobyła III miejsce, a Dominika Wiśniewska z klasy VI B otrzymała wyróżnienie. Ponadto Ewelina Gronczewska otrzymała nagrodę specjalną za rozpoznanie wszystkich gatunków ptaków, których zdjęcia były umieszczone w teście. Gratulacje!

eko1 powiat 17
eko2 powiat 17

Mikołajki 2017

mikolaj2
Jak co roku o naszej szkole 6 grudnia nie zapomina Mikołaj. Przychodzi z wizytą do wszystkich grzecznych dzieci przynosząc drobne upominki. Oczekują go nie tylko najmłodsi, ale też i uczniowie najstarszych klas. Przecież to taka miła tradycja.
Mikołaj z pomocą dwóch Śnieżynek rozdawał dzieciom czekolady. Sponsorem słodyczy był Grudziądzki Klub Rotariański, któremu bardzo dziękujemy!

mik1 mik2

6 grudnia uczniowie klas 1-3 wybrali się do kina HELIOS, aby w ramach projektu edukacyjnego uczestniczć w seansie filmowym. Spotkali się tam też z Mikołajem. W świąteczny i mikołajkowy klimat wprowadził dzieci film pt. "Pierwsza gwiazdka”. Bohaterowie filmu uświadomili widzom, co jest ważne w tradycji świętowania Gwiazdki i w barwny sposób opowiedzieli nam o pierwszych w historii świata Świętach Bożego Narodzenia.
ki mik1 ki mik2

Andrzejki 2017

andrzejki
Jak co roku w naszej szkole uczniowie wraz z wychowawcami uczestniczą w klasowych Andrzejkach. Spotkania te nie tylko przybliżają dzieciom ludowe tradycje, ale również uczą kulturalnie spędzać wolny czas oraz właściwie przyjmować zarówno pozytywne jak i negatywne informacje. Oczywiście nie obyło się bez tradycyjnego lania wosku czy wróżby z butów. Zresztą sami zobaczcie w naszej Galerii.