baner  2017

Opłata za obiady w lutym – 5,19 x 15 = 77,85 zł

Wpłaty za korzystanie z obiadów należy dokonywać przelewem na konto bankowe w nieprzekraczalnym terminie od 20.01.2020 r. do 05.02.2020 r.
W przypadku rezygnacji z obiadów w styczniu, proszę o pisemne zgłoszenie przez e-dziennik do  05.02.2020 r.

NR KONTA – OBIADY SP18
PKO BP SA

96 1020 5040 0000 6502 0116 1900

obiady druk

1. Podając w tytule płatności: nazwisko i imię ucznia, za jaki miesiąc jest płatność oraz liczbę obiadów opłacanych (np. Kowalski Jan, luty 2020 - 15 obiadów).
2. Zwracamy uwagę, aby wpłacać dokładną kwotę bez "zaokrąglania" należności do pełnych złotych.

3. W momencie uiszczenia wpłaty, wydawany jest karnet obiadowy. Dostarczenie potwierdzenia wpłaty uprawnia do wydania karnetu obiadowego. Każde dziecko jest zobowiązane do okazywania karnetu obiadowego, przed wydaniem posiłku.

Ewentualne wpłaty bezpośrednio do n-la świetlicy w wyznaczone dni:
20.01.2020 r. (poniedziałek) w godzinach od 6:30 – 7:40
21.01.2020 r. (wtorek) w godzinach : 8:00 – 9:30; 11:40- 14.25
22.01.2020 r. (środa) w godzinach : 10:30 – 11:25 oraz 12:40- 13:20

D. Kubicka - nauczyciel świetlicy

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W naszej szkole jak co roku zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy szereg projektów: kiermasze świąteczne, konkursy plastyczne, wigilie klasowe.
        Dnia 20.12.2020 r. w naszej szkole odbyły się jasełka pt. „Słuchajcie dzieci tu zgromadzone…”. Celem przedstawienia było wprowadzenie uczniów w tematykę  istoty Świąt Bożego Narodzenia. W role  aniołów, Świętej Rodziny, dziewczynek i chłopców wcielili się uczniowie z klasy 2b i 5 b. Dzieci zadawały aniołom pytania o znaczenie  symboli i zwyczajów wigilijnych takich jak: żłóbek, opłatek, choinka. Aniołowie z wielką cierpliwością tłumaczyły zgromadzonym ważność tych znaków. Wszystko przeplecione było znanymi polskimi  kolędami, które wykonał chór pod batutą p. Sylwii Szczypior. Do śpiewu włączyła się cała społeczność uczniowska. Piękne dekoracje wykonała p. K. Markowska  oraz D. Sulerzycka. Fotografie znajdziecie w naszej Galerii.
     Dominował radosny, a jednocześnie podniosły nastrój. W dobrych humorach, życząc sobie udanych i zdrowych świąt oraz szczęścia w Nowym 2020 Roku udaliśmy się na tak wyczekiwaną świąteczną przerwę.

mikolaj2

Jak co roku, zgodnie z tradycją w piątek  6 grudnia zorganizowano Szkolne Mikołajki. Mikołaj z pomocą dwóch śnieżynek rozdawał dzieciom słodkie upominki. Najwięcej radości sprawił dzieciom najmłodszym, którzy od rana nasłuchiwali dzwoneczka Mikołaja i czekali, kiedy przyjdzie do ich klasy. Sponsorem słodyczy była Rada Rodziców naszej szkoły.

miko2019p 1
 miko2019 2

W grudziądzkim klubie Akcent dnia 25.11.2019 r. odbyła się uroczystość jubileuszowa 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Przedstawiciele naszej szkoły również uczestniczyli w tym wydarzeniu w osobie opiekuna Szkolnego Koła PCK p. Elżbiety Renkel oraz reprezentanta wolontariuszy Franciszka Kusch z kl.VI b. Akademię uświetnili swoją obecnością: władze miasta Grudziądza, Zarząd PCK z Bydgoszczy i Grudziądza, Honorowi Krwiodawcy.

Wprowadzono Sztandar PCK, odśpiewano hymn Polski. Historię Czerwonego Krzyża przypomniała w wielkim skrócie p. prezes Róża Lewandowska. Nastąpiły podziękowania, odznaki i łzy wzruszenia związane również z odejściem na emeryturę długoletniego kierownika PCK p. Ewy Szymańskiej, z którą nasza szkoła owocnie współpracowała przy wielu akcjach.  Na ręce opiekuna PCK, przekazano medal 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w dowód uznania za wieloletnie wsparcie tej organizacji.

Po oficjalnej części nastąpiła część artystyczna w której wystąpił zespół Doris Band oraz pantomima  „Patrz w serce” z Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu.

/oprac. E. Renkel/

medal100PCK1
 medal100PCK2

W dniu 20 listopada naszą szkołę odwiedził już po raz drugi pracownik grudziądzkiego szpitala – ratownik SOR-u Pan Michał Laskowski. Spotkanie miało charakter instruktażowy podczas którego młodzież nie tylko kształtowała swoje postawy wobec zagrożenia zdrowia i życia innych osób, ale zdobywała nowe umiejętności  oraz wiedzę w obszarze  technik pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto dzięki mnogości prezentowanych przykładów uczniowie mieli również okazję do samodzielnego zastosowania posiadanych zdolności w sytuacjach niesienia pierwszej pomocy. Niniejsza wizyta była kontynuacją pokazów zainicjowanych w poprzednich latach i okazała się doskonałą okazją do poznania zarówno odpowiedzialnej pracy ratownika, jak i wdrożenia wolontariuszy do podejmowania działań w zakresie ratowania ludzi.
                                                                                       /oprac. M. Piwowarczyk/

2wol pomprzed2019