Zakładka ta zawiera informacje dotyczące Koła Turystycznego działającego w naszej szkole.

Działalność Koła Turystycznego.

1.Koło działa od 1983 roku.
2.Opiekunem koła jest Marzena Cieślak.
3.W skład koła turystycznego wchodzą dzieci z klas czwartych, piątych i szóstych.
4.Dzieci uczestniczą w ogólnomiejskich rajdach turystycznych, marszach na orientację i szkoleniach odbywających się w soboty.
5.W sezonie turystycznym 2008/09 w imprezach uczestniczyło 856 dzieci w 12 spotkaniach.
6.Podczas rajdów dzieci uczestniczą w przyrodniczych i historycznych konkursach dotyczących najczęściej naszego regionu, zajmując wysokie lokaty.

Rok szkolny 2017/2018

W sobotę 20.01.18 roku uczestniczyliśmy w pieszym rajdzie zimowym im. Gen. Pruszyńskiego. Jego pamięć uczciliśmy zapaleniem zniczy na pobliskim cmentarzu garnizonowym. Zimowa aura uprzyjemniała marsz.
                                                              /oprac. M.Cieślak/

***

W sobotę (9.11.2017r.) uczestniczyliśmy w kolejnym, pieszym rajdzie turystycznym. Uczniowie klasy 4a, 4c, 5d i 6a wędrowali trasą - ul. Kalinkowa-obelisk nad Wisłą-Błonia Nadwislanskie-Centrum Logistyki na 6 Marca. Łącznie 5 km. Rajd skończył się pyszną grochówka i wpisaniem punktów do książeczki turystycznej. Kolejny rajd 20.01.2018r.
/oprac. M.Cieślak/

Rajd "Chrońmy przyrodę"

Znalezione obrazy dla zapytania ochrona przyrody darmowa grafikaDnia 23.04.2016 roku uczniowie klasy 2b, 3d, 5b, 6a uczestniczyli w 15km rajdzie turystycznym "Chrońmy przyrodę". Wędrowali żółtym szlakiem turystycznym, po terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Zwiedzili Ośrodek Tradycji Rybactwa i Wędkarstwa w Gaju koło Grzmięcy oraz punkt  rozwoju jesiotra ostronosego - jedynego w Polsce.
Odwiedzili również miejsca martyrologii upamiętniając je minutą ciszy i zapaleniem symbolicznego znicza.
Mieli możliwość oglądania wielu osobliwości przyrodniczych: "bobrowych drzew", łabędzi, przylaszczek, licznych leśnych ptaków, itp.
Podczas rajdu odbył się konkurs nt. "Brodnicki Park Krajobrazowy" i Odznaka turysty przyrodnika, w którym uczestniczyły następujące uczennice klasy 6a zajmując II miejsce.

ROK szkolny 2013/14

Po zakończeniu kolejnego, rajdowego sezonu w grudniu, zaczęliśmy nowy, poprzez uczestniczenie 18.01.14 r., w XXXII Rajdzie im.gen.Pruszyńskiego.
W rajdzie uczestniczyło 30 uczniów z klasy 6a, 6c, 5a, 5b, 5c oraz uczniowie z klasy 3b.
Ci najmłodsi zasilają szeregi turystów pieszych w roku szkolnym 2013/14, poraz piąty.
Opiekunem ich jest pani Beata Kaniecka.
Wraz z dziećmi od dawna wędrują dorośli.
Zapraszamy wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu.

rajd1-3

ROK szkolny 2011/12

RAJD - SZLAKIEM WOJSKA POLSKIEGO

W kolejnym rajdzie "Szlakiem Wojska Polskiego", który odbył się dn. 22.10.2011, uczestniczyło 33 dzieci wraz z rodzicami (4 osoby).
Wędrowaliśmy trasą Nowa Wieś - Świerkocin - Dzieło Rogowe-Wodne na Cytadeli - Grudziądz. Przeszliśmy 12 km, było wesoło!

RAJD - SZLAKIEM ZAMKÓW POMORSKICH

Rajd odbył się jak zawsze w sobotę, tym razem 15.10.2011 r. Trasa wiodła z  Wąbrzeźna do Radzynia Chełmińskiego i liczyła 21 km. W rajdzie wzięli udział najwprawniejsi turyści SP nr 18, którzy wielokrotnie przechodzili 10 i 20 km. W konkursie historycznym szkołę reprezentowali 2 uczniowie z kl. VI b, którzy zajęli I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

ROK szkolny 2010/11

Turystyczny rajd pieszy

Dnia 5.03.2011r. odbył się kolejny turystyczny rajd pieszy. W rajdzie o tematyce "Grudziądz wolny" uczestniczyło 20 uczniów. Trasa wiodła od Szkoły Podstawowej w Wałdowie Szlacheckim, przez Las Rudnicki, do Szkoły Podstawowej nr 11 w Mniszku. Podczas rajdu miały miejsce liczne atrakcje:
- konkurs wiedzy o mieście,
- strzelanie do celu,
- podsumowanie wyników konkursu plastycznego na temat "Grudziądz w naszych oczach". W kategorii szkół podstawowych nasz uczeń zajął I miejsce. Dzielnie pokonywał on trasę rajdu na wózku inwalidzkim.