Rajdy turystyczne

Zakładka ta zawiera informacje dotyczące Koła Turystycznego działającego w naszej szkole.

Działalność Koła Turystycznego.

1.Koło działa od 1983 roku.
2.Opiekunem koła jest Marzena Cieślak.
3.W skład koła turystycznego wchodzą dzieci z klas czwartych, piątych i szóstych.
4.Dzieci uczestniczą w ogólnomiejskich rajdach turystycznych, marszach na orientację i szkoleniach odbywających się w soboty.
5.W sezonie turystycznym 2008/09 w imprezach uczestniczyło 856 dzieci w 12 spotkaniach.
6.Podczas rajdów dzieci uczestniczą w przyrodniczych i historycznych konkursach dotyczących najczęściej naszego regionu, zajmując wysokie lokaty.

Rok szkolny 2017/2018

W sobotę (9.11.2017r.) uczestniczyliśmy w kolejnym, pieszym rajdzie turystycznym. Uczniowie klasy 4a, 4c, 5d i 6a wędrowali trasą - ul. Kalinkowa-obelisk nad Wisłą-Błonia Nadwislanskie-Centrum Logistyki na 6 Marca. Łącznie 5 km. Rajd skończył się pyszną grochówka i wpisaniem punktów do książeczki turystycznej. Kolejny rajd 20.01.2018r.

listop.2017

oprac. M.Cieślak.

Rajd "Chrońmy przyrodę"

Znalezione obrazy dla zapytania ochrona przyrody darmowa grafikaDnia 23.04.2016 roku uczniowie klasy 2b, 3d, 5b, 6a uczestniczyli w 15km rajdzie turystycznym "Chrońmy przyrodę". Wędrowali żółtym szlakiem turystycznym, po terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Zwiedzili Ośrodek Tradycji Rybactwa i Wędkarstwa w Gaju koło Grzmięcy oraz punkt  rozwoju jesiotra ostronosego - jedynego w Polsce.
Odwiedzili również miejsca martyrologii upamiętniając je minutą ciszy i zapaleniem symbolicznego znicza.
Mieli możliwość oglądania wielu osobliwości przyrodniczych: "bobrowych drzew", łabędzi, przylaszczek, licznych leśnych ptaków, itp.
Podczas rajdu odbył się konkurs nt. "Brodnicki Park Krajobrazowy" i Odznaka turysty przyrodnika, w którym uczestniczyły następujące uczennice klasy 6a zajmując II miejsce: Blaszkiewicz Julia, Modliszewska Karina,  Szczepanik Łucja.
Zdjęcia z tej imprezy można oglądać w Galerii.

Od września kontynuujemy uczestniczenie w pieszych rajdach turystycznych. Nowo zatrudnione fotoreporterki - Julia Blaszkiewicz i Łucja Szczepanik wykonują zdjęcia wytrwałym piechurom. Kolejny, 5 już rajd 7 listopada 2015 roku.
Zapraszamy!

ROK szkolny 2013/14

Po zakończeniu kolejnego, rajdowego sezonu w grudniu, zaczęliśmy nowy, poprzez uczestniczenie 18.01.14 r., w XXXII Rajdzie im.gen.Pruszyńskiego.
W rajdzie uczestniczyło 30 uczniów z klasy 6a, 6c, 5a, 5b, 5c oraz uczniowie z klasy 3b.
Ci najmłodsi zasilają szeregi turystów pieszych w roku szkolnym 2013/14, poraz piąty.
Opiekunem ich jest pani Beata Kaniecka.
Wraz z dziećmi od dawna wędrują dorośli: pani Ewelina Malinowska - rodzic, pani Maria Cybula - babcia.
Zapraszamy wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu.

rajd1-3

ROK szkolny 2011/12

RAJD - SZLAKIEM WOJSKA POLSKIEGO

W kolejnym rajdzie "Szlakiem Wojska Polskiego", który odbył się dn. 22.10.2011, uczestniczyło 33 dzieci wraz z rodzicami (4 osoby).
Wędrowaliśmy trasą Nowa Wieś - Świerkocin - Dzieło Rogowe-Wodne na Cytadeli - Grudziądz. Przeszliśmy 12 km, było wesoło!
Zapraszamy do oglądania zdjęć w Galerii.

RAJD - SZLAKIEM ZAMKÓW POMORSKICH

Rajd odbył się jak zawsze w sobotę, tym razem 15.10.2011 r. Trasa wiodła z  Wąbrzeźna do Radzynia Chełmińskiego i liczyła 21 km. W rajdzie wzięli udział najwprawniejsi turyści SP nr 18, którzy wielokrotnie przechodzili 10 i 20 km. Opiekunami byli: p.Marzena Cieślak i p.Hanna Radzikowska. W konkursie historycznym szkołę reprezentowali: Daniel Bągalski i Filip Ozimiński z kl. VI b, którzy zajęli I miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Zdjęcia z rajdu można oglądać w Galerii.

ROK szkolny 2010/11

Turystyczny rajd pieszy

Dnia 5.03.2011r. odbył się kolejny turystyczny rajd pieszy. W rajdzie o tematyce "Grudziądz wolny" uczestniczyło 20 uczniów. Trasa wiodła od Szkoły Podstawowej w Wałdowie Szlacheckim, przez Las Rudnicki, do Szkoły Podstawowej nr 11 w Mniszku. Podczas rajdu miały miejsce liczne atrakcje:
- konkurs wiedzy o mieście,
- strzelanie do celu,
- podsumowanie wyników konkursu plastycznego na temat "Grudziądz w naszych oczach". W kategorii szkół podstawowych nasz uczeń, Daniel Rykowski zajął I miejsce. Daniel także dzielnie pokonywał trasę rajdu na wózku inwalidzkim.
Zdjęcia z rajdu można oglądać w Galerii.