Oddziały sportowe

Od 1 września 2014r. w naszej szkole rozpoczął funkcjonowanie oddział sportowy o specjalności - piłka ręczna chłopców. Wchwili obecnej są już trzy takie oddziały. Uczniowie (chłopcy) tych klas realizują dodatkowo 6 godzin wychowania fizycznego, w czasie których rozwijają swoje umiejętności w zakresie gry w coraz bardziej popularnego "szczypiorniaka". Nabór do klasy sportowej odbywa się zgodnie z opracowanym regulaminem i harmonogramem. Zakładka ta poświęcona jest informacjom o podjetych inicjatywach i sukcesach naszych młodych zawodników.

#################################################################

Tym razem awansować się nie udało...

Dnia 05.12.2017 r. w Bydgoszczy odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w mini  piłce ręcznej chłopców.W turnieju finałowym wystąpiły: SP Bydgoszcz, SP Brodnica, SP Kęsowo oraz SP 18 Grudziądz.
Końcowa klasyfikacja medalowa
I miejsce Sp Bydgoszcz - awans do Mistrzostw Polski
II miejsce Sp Brodnica
III miejsce Sp Kęsowo
IV miejsce Sp 18 Grudziądz

igrz pil recz 2017

I miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim Igrzysk Dzieci Kujawsko - Pomorskiego Szkolnego Związku Sportowego w mini piłce ręcznej.
Skład drużyny: P.Kulczyk, O.Jarzyński, Ł.Janicki, O.Kuchta, M.Rutecki, K.Pawłowski, M.Zalewski, M.Buzanowski, A.Szczepaniak, M.Bania, I.Nowiński.

mpr1lok 2017

Końcowy komunikat IX EDYCJI
LIGI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH klas IV i V chłopców w piłce ręcznej
w roku szkolnym 2016/2017
Puchar Prezydenta Grudziądza

Miejsce w końcowej klasyfikacji
1.    SP 18 – I
2.    SP 18 – III
3.    SP 20
4.    SP 16
5.    SP 2
6.    SP 18 – II

tur pil recz17

Najskuteczniejszy zawodnikiem został Łukasz Janicki – 58 bramek ze Szkoły Podstawowej nr 18
Najlepszy zawodnik SP 18 I – Paweł Kulczyk
Najlepszy zawodnik SP 18 II – Patryk Damazyn
Najlepszy zawodnik SP 18 III – Oliwier Kuchta

Zwycięska drużyna otrzymała Puchar Prezydenta Grudziądza, a pozostałe zespoły otrzymały Puchary ufundowane przez Prezesa MKS Grudziądz.

Wyróżnieni zawodnicy poszczególnych zespołów oraz najskuteczniejszy zawodnik, otrzymali pamiątkowe statuetki ufundowane przez Prezesa MKS Grudziądz.

Ogólnopolski turniej piłki ręcznej chłopców Handball Cup – Koszulka z pomysłem

W dniu 06.05.2017 r.  we Włocławku odbył się ogólnopolski turniej piłki ręcznej chłopców Handball Cup – Koszulka z pomysłem. Brało w nim udział pięć  drużyn chłopców: Anilana Łódź,  Salus Przedecz , MKS SP  18 Grudziądz, Junak Włocławek I oraz Junaczki Włocławek. Nasza drużyna, którą reprezentowała klasa sportowa chłopców IV D zajęła czwarte miejsce, odnosząc jedno zwycięstwo, jeden remis oraz dwie porażki.

2017Rich 2
2017Rich 1

******************

Finał wojewódzki kujawsko – pomorskiego związku piłki ręcznej
Młodzik młodszy – Brodnica 26.03.2017 r.

Wyniki końcowe

1. UKS Iskra Bydgoszcz         6 pkt        60 – 23
2. MKS Brodnica I                 4 pkt        41 – 46
3. MKS SP 18 Grudziądz        2 pkt        33 -  47
4. MKS Brodnica II               0 pkt         33 – 49

pil siat1 BR17

pil siat2 BR17

Udział uczniów naszej szkoły z klas I - III w turnieju odbywającym się w Kowalewie Pomorskim - Szczypiornista Szkoła.
szczyp kl1-3
Udział w ćwierćfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej Kujawsko - Pomorskiego Szkolnego Związku Sportowego w mini piłce ręcznej chłopców - II miejsce

Igrzyska pil recz1

Skład drużyny: Arek Ćwikliński, Mikołaj Dąbrowski, Olaf Garczyński, Łukasz Janicki, Kacper Jarzyński, Jakub Kabźiński, Jakub Kościecha, Kacper Mews, Maciej Bania, Paweł Kulczyk, Adrian Kuchta, Oliwier Kuchta, Igor Piechocki, Igor Igras.

Mistrzostwa miasta Grudziądza w mini piłce ręcznej chłopców - II miejsce

mistrz mias pil recz

Skład drużyny: Arek Ćwikliński, Mikołaj Dąbrowski, Olaf Garczyński, Łukasz Janicki, Kacper Jarzyński, Jakub Kabziński, Jakub Kościecha, Kacper Mews, Maciej Bania, Paweł Kulczyk, Adrian Kuchta, Oliwier Kuchta, Igor Piechocki.

pil recz2016

Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej SP 18 Grudziądz

4d sportowa
Klasa 4d sportowa (rok 2016/17)

*******************************************************

Dnia 18 września 2015r. zostały uroczyście wręczone stroje sportowe chłopcom klasy V d sportowej o profilu piłka ręczna. Stroje zostały specjalnie przygotowane i zakupione dla drużyny przez pana Zdzisława Cichorackiego z firmy Atos, przy współudziale pana Tomasza Jarzyńskiego. Stroje uroczyście wręczał pan dyrektor Cezary Darłak oraz pan Tomasz Jarzyński, życząc młodym piłkarzom ręcznym sukcesów sportowych i godnego reprezentowania Szkoły Podstawowej nr 18 na terenie miasta.

5C sportowa
                     Oto nasi szczypiorniści w nowych strojach sportowych kl. 5d (rok 2015/16)

4c sport

Klasa 4c sportowa (rok 2015/16)

W kwietniu 2015 roku odbył się pierwszy turniej klasy IV i V w piłce ręcznej organizowany przez Międzyszkolny Klub Sportowy, w którym brali udział chłopcy z pierwszej klasy sportowej naszej szkoły - 4 D. Po zaciętej walce zajęli 3 miejsce. Życzymy naszym małym szczypiornistom dalszych i jeszcze większych sukcesów w sportowej rywalizacji !!!!!

kl sport